ماسک های سه بعدی در برابر کرونا کارایی دارند؟

به گزارش بالیو، با توجه به نوع پارچه به کار رفته در این نوع ماسک ها که از نوع همان پارچه ماسک های سه لایه است، این نوع ماسک های کارایی لازم را در برابر کرونا دارند.

ماسک های سه بعدی در برابر کرونا کارایی دارند؟

رییس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پوشانندگی خوب ماسک های سه بعدی گفت: در فراوری این ماسک غالبا از همان پارچه ماسک های سه لایه استفاده شده، با این تفاوت که طراحی این نوع ماسک های بهتر بوده و پوشانندگی خوبی دارند.

تورج شیرزادیان اضافه نمود: با توجه به نوع پارچه به کار رفته در این نوع ماسک ها که از نوع همان پارچه ماسک های سه لایه است، این نوع ماسک های کارایی لازم را در برابر کرونا دارند.

شیرزادیان یادآور شد: بعضی از انواع این نوع ماسک ها هستند که تعداد لایه های بیشتری در فراوری آن ها به کار رفته که این نوع ماسک ها در رده ماسک های N 95 قرار می گیرند و قطعا پیشگیری موثرتری در برابر کرونا دارند.

رییس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: در فراوری بعضی از این ماسک ها تا شش لایه هم استفاده شده که البته تشخیص تعداد لایه های این نوع ماسک ها کار چندان ساده ای نیست و بر روی بسته بندی های آن ها قید شده است.

شیرزادیان در مورد قیمت این نوع ماسک ها اظهار کرد: قیمت غالب این ماسک ها با توجه به سه لایه بودن، همچون ماسک های سه لایه هزار تومان مصوب شده است.

وی اضافه نمود: در مورد سایر ماسک های سه بعدی که لایه های بیشتری دارند بسته به تعداد لایه ها قیمت آن ها از 3500 تا 13 هزار و 500 تومان فرق دارد.

منبع: فرادید
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1833

به "ماسک های سه بعدی در برابر کرونا کارایی دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک های سه بعدی در برابر کرونا کارایی دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید