مقررات رای گیری رشته بهترین فیلم بین المللی اسکار تغییر کرد

به گزارش بالیو، آی سینما: آموزشگاه اسکار مقررات مربوط به رای دادن در رشته بهترین فیلم بین المللی -که تا سال گذشته با عنوان رشته بهترین فیلم خارجی زبان شناخته می شد- را تغییر داده و در شیوه جدید تعداد بیشتری از اعضا می توانند نامزدهای نهایی این رشته را از میان ده نامزد اولیه انتخاب نمایند.

مقررات رای گیری رشته بهترین فیلم بین المللی اسکار تغییر کرد

این رشته یکی از پیچیده ترین قواعد رای گیری را دارد. در فاز اول که مقدماتی است، کمیته فیلم های بین المللی 93 اثر ثبت شده از طرف کشورها را به نمایش می گذارد. از بین این آثار 10 فیلم فهرست نامزدهای اولیه را شکل می دهند و پنج نامزد نهایی جایزه اسکار از بین این 10 فیلم انتخاب می شوند.

از سال جاری آموزشگاه یک سیستم استریم (پخش آنلاین) برای رای دهندگان راه اندازی نموده است. آن عده از اعضای آموزشگاه که 10 نامزد اولیه رشته بهترین فیلم بین المللی را به شکل آنلاین ببینند، اجازه رای دادن در فاز دوم را خواهند داشت.

مقررات آموزشگاه در این رشته تا پیش از این می گفت فیلم های رقیب باید در سالن های سینما دیده می شدند.

از بین 97 فیلم متقاضی سال جاری 7 فیلم بر اساس رای گیری فاز اول به لیست نامزدهای اولیه راه می یابند و کمیته اجرایی آموزشگاه اسکار (که حدود 30 عضو دارد) هم سه فیلم را انتخاب می نماید تا فهرست ده تایی کامل گردد.

این مقررات جدید که پخش استریم را برای اعضای آموزشگاه امکان پذیر می نماید، برای رشته های مستند، انیمیشن و کوتاه اعمال می شد و حالا فیلم های رشته بهترین فیلم بین المللی هم به وسیله اپلیکیشن اتاق نمایش آموزشگاه به شکل آنلاین در دسترس اعضای آموزشگاه قرار می گیرند.

یک منبع موثق به ورایتی گفته با این شیوه جدید تعداد بیشتری از اعضای غیر آمریکایی می توانند در رای گیری رشته بهترین فیلم بین المللی شرکت نمایند . چون تخمین زده می گردد حدود 20 درصد از اعضای آموزشگاه اسکار در خارج از آمریکا اقامت دارند.

9410

منبع: آی سینما
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 610

به "مقررات رای گیری رشته بهترین فیلم بین المللی اسکار تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات رای گیری رشته بهترین فیلم بین المللی اسکار تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید