نخستین فروشگاه تمام هوشمند سنگاپور افتتاح شد

به گزارش بالیو، نخستین فروشگاه تمام هوشمند سنگاپور افتتاح شد. این فروشگاه مبتنی بر فناوری های هوشمند است و به جای انسان ها، روبات ها وظیفه فروش و بسته بندی اقلام سفارشی را بر عهده دارند.

نخستین فروشگاه تمام هوشمند سنگاپور افتتاح شد

برای دیدن توسعه یافته ترین شهر آسیا، با تور سنگاپور همراه شوید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب این فروشگاه هوشمند حاصل خلاقیت گروه استارتاپی موسوم به جاستین استالینگ است و به طور اخص در حوزه تهیه و توزیع مواد غذایی طراحی شده است.

این فضای خرده فروشی جدید رویاهای خریداران را به واقعیت تبدیل می نماید. درواقع همزمان با سفارش های مشتریان روبات ها در پشت صحنه مشغول فعالیت هستند.در این فروشگاه خبری از صندوقدار نیست و از این جهت می توان سیستم مذکور را مشابه با فروشگاه های جدید آمازون دانست.

مساحت این فروشگاه 60 هزار فوت مربع است و بیش از 20 هزار خوراکی مختلف را در خود جای داده است که البته اغلب آسیایی هستند و به دو شیوه آنلاین و آفلاین خریداری می گردد.

درواقع فرایند خرید در این فروشگاه ترکیبی از روش های سنتی و جدید است. مشتریان بین قفسه ها می چرخند و محصول مورد نظر خود را انتخاب می نمایند، سپس بارکد محصول مورد نظر خود را اسکن و پرداخت می نمایند. در مرحله نهایی مواد غذایی به یک انبار پشت صحنه منتقل می گردد، جایی که یک سیستم مبتنی بر نقاله متحرک، موارد خریداری شده را سمت کیسه های بسته بندی حرکت داده و می بندند.

جالب تر این که؛ هنگامی که کیسه های مواد غذایی بسته بندی شده آماده شد، یک پیام اطلاع رسانی به وسیله برنامه honestbee به خریدار ارسال می گردد.سپس خریداران، به بخش دریافت محصول رفته و اقلام خریداری شد را از روبات ها تحویل می گیرند.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 مرداد 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 270

به "نخستین فروشگاه تمام هوشمند سنگاپور افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین فروشگاه تمام هوشمند سنگاپور افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید