نگاهی به پشت صحنه طراحی ماشین لباسشویی نو سامسونگ

به گزارش بالیو، نوآوری برای زمین

سال جاری هم مشابه سال های گذشته نمایشگاه ایفا (IFA2022) میزبان شرکت های مختلفی بود که در حوزه محصولات دوستدار محیط زیست راهکارهای نوآورانه ای ارائه کردند و توجه بازدید کنندگان را به خود جلب کردند.

نگاهی به پشت صحنه طراحی ماشین لباسشویی نو سامسونگ

یکی از این محصولات، ماشین لباسشویی نو سامسونگ بود که با کاهش میکروپلاستیک به حفظ محیط زیست یاری می نماید.

میکروپلاستیک ها تاثیر زیادی بر محیط زیست دارند و نه تنها زیست بوم دریایی، بلکه سلامت انسان ها را نیز تهدید می نمایند. تخمین زده می شود که کف اقیانوس به تنهایی در حال حاضر خانه بیش از 14 میلیون تن میکروپلاستیک است که 35 درصد آن ها ناشی از شسته شدن لباس های ساخته شده با الیاف مصنوعی است. براساس پژوهش دانشمندان، در هر هفته، معادل یک کارت بانکی از ذرات میکروپلاستیک از هوایی که تنفس می کنیم و آبی که می نوشیم، وارد بدن ما می شود.

اهمیت این موضوع باعث شد تا سامسونگ به منظور یافتن راهکارهای کاهش میکروپلاستیک، گفت وگوهای خود را با شرکت پاتاگونیا (Patagonia) که یکی از برندهای معتبر جهانی حوزه پوشاک است، شروع کند. با وجود مطالعات زیادی که تیم تحقیق و توسعه لوازم دیجیتال سامسونگ انجام داده بود، اما برای سرعت بخشیدن به روند تجاری سازی ایده ها و راهکارهای خلق شده، تصمیم گرفته شد تا با شرکت پاتاگونیا تفاهم نامه ای امضا و همکاری ها میان دو شرکت شروع شود.

برای آنالیز دقیق و عینی فرآیند کاهش میکروپلاستیک به یک موسسه تحقیقاتی غیرانتفاعی و فعال در این حوزه احتیاج بود. بر این اساس با پیشنهاد پاتاگونیا، آزمایشگاه Ocean Wise Plastics به سامسونگ معرفی گردید. به یاری این آزمایشگاه، فرآیندهای یافتن موثرترین روش شست وشو برای کاهش ریزش میکروپلاستیک ها طراحی شد و بعلاوه استانداردی علمی و دقیق برای مقدار گیری مقدار موثر بودن این روش خلق شد.

کاهش 54 درصدی میکروپلاستیک

یک سال پس از شروع تحقیق و توسعه، سامسونگ انتها پیروز شد فرایند کاهش ریزش میکروپلاستیک در چرخه لباسشویی را تا مقدار 54 درصد پیاده سازی کند. این فناوری منحصربه فرد در کنار شستن بهینه لباس ها، انتشار میکروپلاستیک ها را کاهش می دهد.

برای این منظور از فناوری اختصاصی ماشین لباسشویی های سامسونگ یعنی Ecobubble یاری گرفته شد. در فناوری Eco Bubble برای فراوری حباب؛ مواد شوینده، آب سرد و هوا با یکدیگر ترکیب می شوند. این فناوری باعث حل شدن کامل مواد شوینده و جذب کامل آن به وسیله آب می شود که نهایتا منجر به حذف موثر کثیفی ها و لکه ها می شود.

در سری نو ماشین لباسشویی دوستدار محیط زیست سامسونگ، ساییدگی لباس که عامل اصلی ریزش میکروپلاستیک است به حداقل می رسد تا ضمن کاهش انتشار میکروپلاستیک ها از الیاف لباس محافظت شود. استفاده از آب سرد در فناوری حباب ساز Eco Bubble باعث می شود تا مصرف انرژی تا 70 درصد کاهش یابد.

لباسشویی های نو سامسونگ مجهز به هوش مصنوعی است که می تواند مقدار دقیق شوینده مورد احتیاج را به کاربر خود اطلاع دهد و از هدر رفت مواد شوینده جلوگیری کند.

همکاری سه جانبه

ماشین لباسشویی نو سامسونگ که مقدار میکروپلاستیک را کاهش می دهد، نتیجه همکاری سامسونگ با برند Patagonia و آزمایشگاه علمی Ocean Wise Plastics است.

چی وونگ یون، عضو تیم طراحی و ساخت ماشین لباسشویی نو سامسونگ در خصوص این همکاری می گوید : برای کارمندان این شرکت ها که هر یک فرهنگ سازمانی متفاوتی را تجربه نموده بودند، در ابتدا این که موضوع را از منظر یکسان ببینند سخت بود اما در نهایت، ما توانستیم به نتیجه خوبی برسیم و تمامی تخصص های ویژه خود را برای یک هدف متعالی که یاری به حفظ محیط زیست و کاهش میکروپلاستیک بود، در کنار هم قرار دهیم. در مجموع این واقعیت که سامسونگ با همکاری با یک برند جهانی پوشاک و یک سازمان محیط زیستی اقدامی پیشگیرانه انجام داد، کار شجاعانه ای بود، به خصوص که پرداختن به موضوع میکروپلاستیک برای کسب وکارها و شرکت ها آسان نیست.

ماشین لباسشویی نو سامسونگ به کاربران خود یاری می نماید تا زندگی پایدار و سازگار با محیط زیست را تجربه نمایند.

منبع: فوت و فن
انتشار: 24 آبان 1401 بروزرسانی: 24 آبان 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2291

به "نگاهی به پشت صحنه طراحی ماشین لباسشویی نو سامسونگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "نگاهی به پشت صحنه طراحی ماشین لباسشویی نو سامسونگ" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به پشت صحنه طراحی ماشین لباسشویی نو سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید