واکنش مهم دستیار کی روش به تمدید قرارداد با ایران

به گزارش بالیو، پس از آنکه تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی قطر با راهنمایی کارلوس کی روش حذف شد و از رسیدن به مرحله حذفی بازماند، این تیم همراه با کی روش به تهران بازگشت. سرمربی پرتغالی چند روز در تهران ماند و بعد از برگزاری جلساتی با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، ایران را به مقصد پرتغال ترک کرد.

واکنش مهم دستیار کی روش به تمدید قرارداد با ایران

هنوز جزئیات دقیقی از نشست کی روش با رئیس فدراسیون فوتبال ایران منتشر نشده است. در این مدت گفته شد برخی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مخالف ادامه کار کی روش هستند و از عملکرد او در جام جهانی رضایت ندارند و برخی ها از جمله تاج و دوستان نزدیکش خواستار تمدید قرارداد مربی پرتغالی هستند.

این موضوع حتی در میان کارشناسان فوتبال ایران هم مورد بحث و آنالیز قرار گرفته است؛ آن هم در شرایطی که نه کی روش و نه فدراسیون توضیحی در این باره نداده اند و فقط عنوان شد تصمیم گیری در ماه ژانویه صورت می گیرد.

با این حال راجر دسا یکی از دستیاران کارلوس کی روش که در مسابقات جام جهانی روی نیمکت تیم ملی نشست و در واقع دست راست و مغز متفکر کی روش محسوب می گردد، جزئیات بیشتر و مهمی در خصوص احتمال ادامه کار در ایران یا قطع همکاری با این تیم ارائه داد.

دسا در پاسخ به این سئوال که قرارداد شما و کی روش با تیم ملی ایران تمام شده است و بنابراین چه چیزی می توان در خصوص آینده شما متصور بود؟ گفت: یک گزینه و یک راه وجود دارد که من برای جام ملت های آسیا در ایران بمانم زیرا آنها از ما می خواهند بمانیم و در این رقابت ها شرکت کنیم.

مربی تیم ملی ایران ادامه داد: یکسری مسائل پیرامون جام ملت های آسیا وجود دارد. هنوز معین نیست این بازی ها به خاطر شرایط آب و هوایی کشور قطر در ماه ژوئن - جولای برگزار می گردد و یا در دسامبر - ژانویه. بحث هنوز ادامه دارد. قرار بود استرالیا مسابقات را برگزار کند که آن را از دست داد و دوباره میزبانی به قطر برگشت. بنابراین چیزهای زیادی در هوا وجود دارد (احتمالات زیادی مطرح است).

دسا در ادامه صحبت هایش، مباحث جدیدتری را مطرح نمود و اضافه کرد: در حال حاضر به نوعی توپ در زمین ما است که -به پیشنهاد ایران- بله یا نه بگوییم. پس از جام جهانی، تصمیم گیری در این مورد خیلی سخت است. همواره بعد از این تورنمنت ها بهتر است آدم به خانه اش برگردد، به استراحت بپردازد و دوباره فکرش را جمع کند.

وی بعلاوه جزئیات بیشتری از نشست با رئیس فدراسیون ایران ارائه کرد و گفت: ما ایران را ترک کردیم. به آنها گفتیم اجازه بدهید به خانه برویم و استراحت کنیم. ممکن است هفته اول ژانویه در اسکایپ جلسه ای داشته باشیم و درباره اینکه چه کاری باید انجام بدهیم و اینکه شرایط برای بازگشت ما چطور باشد، صحبت کنیم.

مربی آفریقایی تیم ملی ایران تاکید نمود: فعلاً هیچ چیز الزام آور و اجباری وجود ندارد. هرچه هست، بحث های بی اهمیت است.

منبع : خبر ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2302

به "واکنش مهم دستیار کی روش به تمدید قرارداد با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مهم دستیار کی روش به تمدید قرارداد با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید