وزش باد شدید همراه با بارش برف و باران در همدان

به گزارش بالیو، خبرنگاران/همدان کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان از وزش باد شدید و بارش برف و باران در استان طی روزهای به جامانده تا سرانجام هفته اطلاع داد.

وزش باد شدید همراه با بارش برف و باران در همدان

روح الله زاهدی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه امروز بعدازظهر وزش باد شدید همراه با افزایش ابرناکی را در کل استان خواهیم داشت، توضیح داد: صبح چهارشنبه، وزش باد شدت بیشتری پیدا می نماید و باد شدیدی را در همدان و قهاوند خواهیم داشت.

وی اعلام نمود: به جهت شدت وزش باد، برای کل استان هشدار نارنجی را اعلام کردیم چراکه سرعت باد به گونه ای است که می تواند برای افرادی مانند کارگران ساختمانی که در ارتفاع کار می نمایند، خطرناک باشد.

زاهدی با بیان اینکه یک سامانه بارشی وارد استان خواهد شد، مطرح نمود: از ظهر چهارشنبه، بارش هایی به صورت باران در تمام نقاط استان خواهیم داشت که چهارشنبه شب، این بارش ها به صورت برف خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این بارش ها در مناطق جنوبی استان مانند شهرستان ملایر و شمال شرق استان مانند شهرستان درگزین بیشتر است، اظهار کرد: از صبح پنجشنبه بارش ها کمتر می گردد و در روز آدینه نیز فقط بارش های پراکنده ای را خواهیم داشت.

این کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان در رابطه با شرایط دما در استان، شرح داد: در روز آدینه دمای هوا تا منفی 10 درجه سلسیوس هم کاهش پیدا می نماید و کاهش دما تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته دمای هوای همدان از 2 تا 18 درجه سلسیوس در نوسان بوده است، گفت: در این مدت نهاوند با 19 درجه سلسیوس به عنوان گرم ترین و کبودراهنگ با صفر درجه سلسیوس به عنوان سردترین شهرستان های استان گزارش شده اند.

به گزارش خبرنگاران، در هشدار نارنجی پیش بینی می گردد پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. این هشدار به منظور آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1618

به "وزش باد شدید همراه با بارش برف و باران در همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد شدید همراه با بارش برف و باران در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید