کلاهبردار ایرانی، دختر چینی را نقره داغ کرد

به گزارش بالیو، مردان ایرانی با این ادعا که می توانند پول های دختر چینی را به حسابی در چین منتقل نمایند، او را فریب دادند

کلاهبردار ایرانی، دختر چینی را نقره داغ کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش بالیو، دختر چینی که در ایران تجارت می کرد، وقتی می خواست 2.5میلیارد تومان به حساب پدرش در چین واریز کند، در دام صراف غیرمجازی گرفتار شد که نقشه کلاهبرداری کشیده بود.

18 دی ماه سال جاری دختر 25ساله ای از اتباع چین که مدت هاست در ایران زندگی و تجارت می نماید راهی کلانتری137 تهران شد و گفت که در دام یک کلاهبردار حرفه ای گرفتار شده است. دختر جوان شرح داد: مدتی قبل به وسیله یکی از شبکه های اجتماعی با مردی آشنا شدم که خودش را سهراب معرفی می کرد.

او می گفت که صراف است و کارش انتقال پول از ایران به دیگر کشورهاست و مشتریان زیادی دارد. مدتی بعد از آنجا که می خواستم 2.5میلیارد تومان را تبدیل به ارز و به حساب پدرم در چین واریز کنم، با سهراب تماس گرفتم. او نشانی صرافی اش را داد و گفت که چون کارش حساس است، حتما باید از قبل وقت بگیرم و با هماهنگی به صرافی اش بروم. به این ترتیب یک روز صبح و با وقت قبل راهی آدرسی شدم که او داده بود.

شاکی ادامه داد: دفتر سهراب حوالی گیشا بود و در ساعتی که گفته بود به آنجا رفتم. ابتدا باید زنگ ساختمانی را می زدم و وقتی هویتم تأیید شد، در باز شد و به طبقه بالا رفتم. 2مرد آنجا بودند که ظاهرا از همکاران سهراب بودند و از قبل برای انجام کارم با آنها هماهنگی شده بود. بعد از اینکه 2.5میلیارد تومان به حساب آنها واریز شد، گفتند که همه کارها را انجام داده اند و این پول ظرف 2روز به حساب پدرم واریز خواهد شد. اما 2روز بعد وقتی پدرم تماس گرفت و گفت خبری از پول نشده، با سامان تماس گرفتم اما او جوابم را نداد و فهمیدم که وی از من کلاهبرداری نموده است و تصمیم گرفتم از او شکایت کنم.

با شکایت تبعه چینی، پرونده با صدور دستور قضایی به اداره 14پلیس آگاهی تهران فرستاده شد. مأموران در نخستین اقدام نشانی صرافی را از شاکی دریافتد و راهی آنجا شدند. آنالیز های اولیه نشان می داد که صرافی مورد نظر هیچ گونه مجوز قانونی برای فعالیت ندارد و به همین دلیل گردانندگان این دفتر برای اینکه لو نروند از سیستم های امنیتی استفاده می کردند و هرکسی اجازه ورود به آنجا را نداشت. مأموران با دریافت دستور قضایی وارد این دفتر شدند و 2مرد را در آنجا دستگیر کردند. آنها همان افرادی بودند که پس از دریافت پول های دختر چینی، از او کلاهبرداری نموده بودند.

متهمان در بازپرسی ها گفتند: طراح اصلی نقشه کلاهبرداری سهراب بود. او با اجاره این دفتر اقدام به راه اندازی صرافی نموده بود و کار اصلی اش را در فضای مجازی انجام می داد. او با شناسایی افرادی که قصد انتقال پول به خارج از کشور را داشتند، مدعی می شد که قادر به انجام این کار است و پس از شناسایی مشتریان، آنها را به دفتر می فرستاد و ما هم کارهای انتقال پول را انجام می دادیم. اما سهراب وقتی دختر چینی را شناسایی کرد، گفت که به راحتی می توانیم پول هایش را بالا بکشیم و برای همین وقتی پول هایش را گرفتیم، به جای انتقال آن به حساب پدرش بین خودمان تقسیم کردیم.

به گفته سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران، با اعترافات متهمان، حساب آنها مسدود و برایشان قرار قانونی صادر شد و تحقیقات برای دستگیری سردسته باند و همچنین شناسایی دیگر افرادی که احتمالا فریب این باند را خورده و هدف کلاهبرداری قرار گرفته اند، ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 711

به "کلاهبردار ایرانی، دختر چینی را نقره داغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبردار ایرانی، دختر چینی را نقره داغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید