یکشنبه های منفی بورس ادامه دارد؟، چشم امید بازار فردا به خودرو و پالایشی ها

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران، بازار سهام در اولین روز معاملاتی هفته به فرایند منفی خود ادامه داد. کارشناسان به نیمه دوم بازار فردا امیدوارند و معتقدند با توجه به فرایند معاملات در گروه های بزرگ امکان رشد شاخص کل وجود دارد.

یکشنبه های منفی بورس ادامه دارد؟، چشم امید بازار فردا به خودرو و پالایشی ها

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سهام در این خصوص گفت: فردا طبق معمول یکشنبه ها بازار منفی است. با توجه به نوع معاملات گروه پالایشی و خودرو جای افت زیادی نیست و نمادهای این چنینی زیاد صف فروش نمی شوند.

وی ادامه داد: به نظرم نمادهای پالایشی فردا می توانند از منفی به مثبت تغییر نمایند و در مثبت کردن شاخص کل نیز موثر خواهند بود. احتمالا شاخص در انتهای بازار فردا مثبت می گردد. البته بازار فردا پر عرضه و پر تنش از نظر خرید و فروش است ولی حجم معاملات در همین محدوده باقی می ماند. باید توجه داشت تا زمانی که حجم معاملات رشد نکند فرایند رکودی تکرار می گردد.

علی عصاری، کارشناس بازار سهام نیز گفت: متاسفانه امروز شاخص شرایط خوبی نداشت و علی رغم پیش بینی ها گروه خودرو با فشار فروش زیادی رو به رو بود. گروه های مستعد رشد امروز قند و شکر، حمل و نقل و زراعی بودند که علی رغم کوچک یا میانه بودن تقاضای زیادی داشتند.

این کارشناس اظهار کرد: با توجه به روالی که امروز شاخص کل داشت در نیمه اول بازار فردا روال منفی خواهیم داشت. از نیمه دوم بازار فردا احتمال برگشت بازار وجود دارد اما لازمه این برگشت این است که گروه های بزرگی مثل خودرو و پالایش تغییرات عمده ای در بازار ایجاد نمایند.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2156

به "یکشنبه های منفی بورس ادامه دارد؟، چشم امید بازار فردا به خودرو و پالایشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکشنبه های منفی بورس ادامه دارد؟، چشم امید بازار فردا به خودرو و پالایشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید