شروع ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در کشور

به گزارش بالیو، ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای مددجویان سراسر کشور با حضور رئیس کمیته امداد در استان اردبیل، کلید خورد.

شروع ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در کشور

به گزارش خبرنگاران، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم شروع ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی که با حضور سیدپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان برگزار گردید، گفت: این تعداد واحد مسکونی با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر برای خانوار بی بضاعت جامعه ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این منازل با اولویت مددجویان روستایی، ایتام و خانواده های سه نفر و بیشتر ساخته و تحویل خواهد شد، بیان نمود: طبق برنامه ریزی اجرا شده، هر مسکن مددجویی با زیربنای میانگین 50 متر مربع و با سرانه 140 میلیون تومان احداث می گردد.

بختیاری بیان کرد: برای ساخت این واحدها 45 میلیون تومان تسهیلات از سوی بنیاد مستضعفان به مددجویان تحت حمایت پرداخت خواهد شد. بعلاوه 35 میلیون تومان وام هم از طرف کمیته امداد به مددجویان اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه 50 میلیون تومان تسهیلات هم از سوی بنیاد مسکن در نظر گرفته شده است، اضافه نمود: امیدواریم با حضور گسترده خیران در این عرصه، شاهد افزایش ساخت مسکن برای نیازمندان و محرومان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تامین مسکن مناسب برای مددجویان به طور جدی دنبال می گردد، بیان نمود: همکاری و همیاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سپاه و یاری های مردمی موجب شده است تا این امر سرعت بیشتری بگیرد.

بختیاری با اشاره به اینکه در قالب این طرح 362 واحد مسکن مددجویی در استان اردبیل ساخته خواهد شد، بیان کرد: از این تعداد 146 مورد در شهرستان های گرمی و انگوت که از منطقه ها محروم این استان هستند به بهره برداری خواهد رسید و 216 واحد هم در شهرستان های خلخال، کوثر، شاهرود و خروش رستم ساخته می گردد.

وی تاکید نمود: کوشش داریم ظرف مدت 18 ماه تمام این واحدهای مسکونی را در سطح کشور به بهره برداری برسانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1927

به "شروع ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید