ابراز امیدواری سازمان ملل به حل بحران سودان در روزهای آینده

به گزارش بالیو، سازمان ملل گفت که میانجی ها در بحران سودان امیدوارند در روزهای آینده راهی برای خروج از این بحران پیدا شود.

ابراز امیدواری سازمان ملل به حل بحران سودان در روزهای آینده

به نقل از روسیا الیوم، فولکر پرتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در سودان، گفت که تعدادی از طرف ها در حال حاضر تلاش های میانجیگری متعددی را در خارطوم انجام می دهند.

پرتس در گفتگوی ویدئویی با خبرنگاران در نیویورک، گفت که سازمان ملل از دو مورد از این تلاش ها حمایت می کند و ابتکارات و ایده هایی را پیشنهاد می کند و با برخی میانجی ها هماهنگ است.

او توضیح داد که بسته های بزرگ تری برای مذاکره پیشنهاد خواهد شد و میانجی ها امیدوارند که نشانه ها و نتایج یکی از این میانجیگری ها ظرف دو روز آینده نمایان شود.

نماینده سازمان ملل با تایید اینکه عبدالله حمدوک، نخست وزیر، همچنان در حصر خانگی به سر می برد، گفت که او نمی تواند در مورد خواسته ها، شرایط یا مواضع حمدوک و عبدالفتاح البرهان صحبت کند زیرا مرتبا میانجی ها بین این دو جابه جا می شوند.

رویترز گزارش داد که سیاستمدارانی هستند که در تلاش های میانجی گری مشارکت دارند و گفتند که سازش اصلی مورد بحث، پیشنهاد اعطای اختیارات اجرایی کامل به حمدوک و مشخص یک دولت تکنوکرات است.

این خبرگزاری به نقل از منابعی گفت: پیشنهادی که به همه احزاب ارائه شده لغو شورای حاکمیت 14 نفره و مشخص یک شورای افتخاری سه نفره است.

البرهان یک هفته پیش دولت حمدوک را سرنگون کرد و سیاستمداران برجسته را دستگیر کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2005

به "ابراز امیدواری سازمان ملل به حل بحران سودان در روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری سازمان ملل به حل بحران سودان در روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید