اجباری برای ارائه انتها نامه در گروه پزشکی وجود ندارد ، رساله ها الکترونیکی می شوند

به گزارش بالیو، معاون آموزشی وزیر بهداشت از اقدامات وزارت بهداشت درباره پیشگیری از وقوع تخلف در انتها نامه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: انتها نامه های علوم پزشکی اختیاری هستند.

اجباری برای ارائه انتها نامه در گروه پزشکی وجود ندارد ، رساله ها الکترونیکی می شوند

به گزارش مهر، دکتر باقر لاریجانی با اعلام این خبر افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک کار وسیعی در حوزه پایان نامه ها انجام داده است و گزارش تحقیقی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تخلف در پایان نامه ها ارائه شد، از سوی وزارت بهداشت انجام گرفت.

وی افزود: مشکلاتی که در پایان نامه ها وجود دارد را گزارش کردیم اما در مجموع دانشگاه های علوم پزشکی از همه بخش ها تخلفات کمتری دارند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: از زمان ارائه آن گزارش، وضعیت پایان نامه های تحصیلی را دنبال کرده ایم و به تازگی بازبینی در مورد پایان نامه ها انجام داده ایم که در ماه های آینده نهایی می شود.

وی گفت: بخش زیادی از پایان نامه های حوزه علوم پزشکی اختیاری است و به دانشگاه های علوم پزشکی تأکید کردیم نیازی به اجبار در ارائه پایان نامه در گروه پزشکی نیست.

لاریجانی یادآور شد: به دنبال این هستیم که پایان نامه ها الکترونیکی شده و به مقاله علمی تبدیل شوند. این پروژه تقریبا به زودی تکمیل شده و به دانشگاه ها اعلام می شود.

وی گفت: در تمام دانشگاه های علوم پزشکی، شورای اخلاق در پژوهش تشکیل شده است تا به تخلفاتی که در زمینه آموزش و پژوهش در بخش پایان نامه ها رخ می دهد به طور جدی رسیدگی شود. این کمیته های اخلاق بر رعایت اخلاق در موضوعات پژوهشی و مقالات تاکید جدی دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 432

به "اجباری برای ارائه انتها نامه در گروه پزشکی وجود ندارد ، رساله ها الکترونیکی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجباری برای ارائه انتها نامه در گروه پزشکی وجود ندارد ، رساله ها الکترونیکی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید