استانبول کارت چیست ، کارت گردشگری استانبول چیست؟ (تور استانبول ارزان)

به گزارش بالیو، اداره کنندگان شهرهای توریستی با ارائۀ این خدمات سعی در رشد گردشگری منطقۀ مورد نظر خود دارند. پیشرفت هر روزۀ جهان موجب رشد فضای رقابتی در زمینه های مختلف شده است. شما میتوانید این رقابت را در همه جا ببینید. از رقابت دو فروشنده برای فروش محصولات خود تا رقابت شرکتهای بزرگ هواپیمایی . رقابت در جهانی گردشگری نیز ادامه دارد.کشورها در پی راههایی برای جذب گردشگران و کسب سود روی به نوآوری هایی میزنند که برخی از آنها با استقبال خوبی روبرو شده است. یکی از این گونه خدمات کارت گردشگری از همین خدمات هستند. کارتهای اعتباری گردشگری در سالهای اخیر در میان گردشگران رواج زیادی داشته اند. این کارتها معمولا شامل یک سری خدمات به توریستهای دارندۀ کارت میباشد. خدماتی مانند تخفیف های ویژه در بازدید از موزه ها و تهیۀ بلیطهای شهری و ... در حقیقت این کارتها شامل بیشتر خدمات گردشگری میشوند که برای گردشگران در شهر در نظر گرفته شده است. در این مقاله به معرفی استانبول کارت میپردازیم. پیش از این در مقاله ای دربارۀ کارتهای گردشگری شهر برلین صحبت نموده بودیم اما خوب است بدانید که ترکیه نیز چنین روالی را برای گردشگران خود دارد. قبل از هرچیز بیایید یک تعریف جامع از کارت گردشگری داشته باشیم. کارت گردشگری یا (Tourist Pass) بسته ای از خدمات مختلف و سرویس های یک شهر است که در اختیار گردشگران قرار میگیرد. این خدمات از بلیط موزه و شهربازی تا دسترسی رایگان به اینترنت را شامل میگردد. خرید کارتهای گردشگری موجب میگردد که در هزینه های سفر صرفه جویی کنید و زمان ارزشمند خود را بیجهت در صفهای مختلف سپری نکنید. این کارت ها موجب یک سفر بهتر و بیادماندنی تر برای استفاده کنندگان خواهند شد. حال که به تعریف کلی از کارت گردشگری رسیدیم، وقت آن است که سری به استانبول بزنیم. استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه است که همه ساله پذیرای گردشگرانی از سراسر جهان و مخصوصا ایران است. در چنین شهری ضروری است که امکانات مخصوصی برای مسافران در نظر گرفته گردد و کارتهای گردشگری یکی از این امکانات هستند. در ادامۀ این مطلب برای آشنایی بیشتر با استانبول کارت، کارت گردشگری استانبول امکانات و مزایای آنها و بعلاوه آشنایی با نحوۀ خرید هرکدام همراه ما باشید.

استانبول کارت چیست ، کارت گردشگری استانبول چیست؟ (تور استانبول ارزان)

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

امکانات

اگر شما برای سفرتان درست برنامه ریزی کنید و بدانید که از سفر کردن چه هدفی دارید می توانید از میان کارتهای گردشگری مختلفی که وجود دارد، مناسب ترین کارت را برای سفر به شهر استانبول پیدا کنید.برخی از امکاناتی که کارت گردشگری استانبول میتوانند داشته باشند از این قرارند.

- امکان سرویس تاکسی رایگان از فرودگاه تا هتل محل اقامت شما

- امکان بازدید از برخی از جاذبه های تعیین شدۀ شهر

- امکان بازدید از موزههای تعیین به صورت رایگان

- تجربۀ تفریحات تعیین شده به صورت رایگان

- استفاده از وسایل حمل و نقل شهری به صورت رایگان یا با تخفیف

- دسترسی به اینترنت رایگان در طول سفر

- وجود راهنمای سفر شبانه روزی به صورت آنلاین

مزایا

استفاده از امکانات کارت گردشگری استانبول موجب میگردد که در وقت و هزینۀ شما صرفه جویی گردد. اما علاوه بر این ، وجود این کارت مزایای دیگری نیز برای شما دارد از جمله.

- کاهش هزینه های سفر شما در بازدید از مکانهای دیدنی شهر

- صرفه جویی در زمان ایستادن در صفهای طولانی تهیه بلیت که با یاری این کارت احتیاجی به خرید بلیت و صف ندارید.

- امکان بازدید از مهمترین جاذبه های توریستی شهر با آرامش بیشتر و بدون از دست دادن زمان

- امکان انتخاب کارت مناسب با احتیاج از میان انواع مختلف کارتهای گردشگری

- امکان دسترسی به سرویسهای اینترنتی مختلف به دلیل دسترسی دائم به اینترنت در طی سفر

- جابجایی راحت و بی دردسر و مقرون به صرفه قیمت در سطح شهر به یاری داشتن بلیطهای حمل و نقل شهری

خرید

نکته ای که باید بدانید این است که در حال حاضر خریدن کارت اعتباری استانبول کارت تنها به وسیله اینترنت ممکن است. این کارت گردشگری انواع مختلفی دارد اما بسته های پایۀ آن به سه صورت زیر میباشد.

- قیمت کارت گردشگری 1 روزه برای هر فرد بزرگسال 125 یورو میباشد.

- قیمت کارت گردشگری 3 روزه برای هر فرد بزرگسال 150 یورو میباشد.

- قیمت کارت گردشگری 7 روزه برای هر فرد بزرگسال 175 یورو میباشد.

روش استفاده از استانبول کارت

روش استفاده از این کارت به این صورت است که بعد از اتمام فرایند خرید، برای شما یک ایمیل ارسال میگردد که داخل آن یک لینک و یک کد فعال سازی حساب کارت قرار گرفته است. شما با داشتن این کارت در تمام مدت سفر یک راهنمای آنلاین با خود دارید.

نکات ضروری

با توجه به موارد گفته شده ضروری است نکات زیر را دربارۀ سفر به استانبول با کارت گردشگری بدانید.

استانبول کارت یک کارت دیجیتالی است که پس از از دریافت و فعالسازی کد صادر میگردد.

برای اینکه از کارت خود بهتر و راحت تر بهره ببرید بهتر است قبل از سفر آن را تهیه نمائید.

لغو خرید این کارت بعد از فروش در صورت وجود شرایط خاص ممکن میباشد.

برای کسانی که مایلند تنها از موزه ها بازدید نمایند یک بسته بنام (کارت موزه ها Museum Pass) نیز وجود دارند که به صورت جداگانه عرضه میگردد. مورد دیگری که باید بدانید این است که مجموع قیمت ورودی جاذبه های گردشگری تعیین شده در کارت به صورت جداگانه حدود 200 یورو است اما با داشتن این کارت تمام هزینه ها کاهش پیدا میکند.

منبع: همگردی
انتشار: 8 بهمن 1401 بروزرسانی: 8 بهمن 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2327

به "استانبول کارت چیست ، کارت گردشگری استانبول چیست؟ (تور استانبول ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانبول کارت چیست ، کارت گردشگری استانبول چیست؟ (تور استانبول ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید