تعاریف و اصطلاحات

پایان پراید بدون جایگزین و در رکود و گرانی به ضرر مردم است، موتور سیکلت ارابه یِ مرگ بعدی!

امیرحسین کاکایی گفت: تیبا با قیمت 20 میلیون تومان گرن تر نمی تواند جایگزین پراید باشد بنابراین ارابه مرگ بعدی موتور سیکلت خواهد بود.

30 شهریور 1399

کنترل گجت ها با چشم از طریق رزبری پای

یکی از محققان مستقل پیروز به طراحی دستگاهی مبتنی بر سیستم رزبری پای شده، که به افرادی که به خوبی نمی توانند از دستان خود استفاده نمایند کمک کرده و آنها را قادر می سازد ابزار الکترونیکی مانند تلفن های هوشمند را با چشم کنترل نمایند.

29 شهریور 1399

صمصامی: پول مردم جای فراوری در کاغذبازی خرج می گردد، اخذ مالیات بر عایدی سرمایه موثرترین راهِ کنترل قیمت ها

استاد اقتصاد گفت: نمایندگان مجلس نسبت به عدم اخذ مالیات از بورس تصمیم اشتباهی گرفته اند، به این دلیل که سرمایه مردم نباید در خرید و فروش کاغذ هزینه گردد، بلکه باید در فراوری هزینه گردد.

16 شهریور 1399

ماجرای پایگاه های ترکیه در شمال عراق چیست؟

ایسنا نوشت: عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق از وجود 21 پایگاه نظامی غیر رسمی ترکیه در اقلیم کردستان خبر داد.

5 شهریور 1399

گاهی حجم حماقتی که مشاهده می کنیم، آنقدر زیاد است که نمی توانیم از به اشتراک گذاری شان خودداری کنیم! گالری عکس

نه! نمی گردد! گاهی آنقدر کارهای عجیب و نابخردانه و توام با حماقتی از اطرافیان خود می بینیم که دوست داریم زمین دهان باز کند و ما را برهاند. این طور وقت ها یکی از کارهای تسکین دهنده، اشتراک این تجارب ناخوشایند است.

4 شهریور 1399

ساخت یک دیوار از آی فون های قدیمی توسط مرد ویتنامی!

با گوشی های آی فون یا کلا گوشی های قدیمی در رده پرچمدار خود چه می کنید. راستش سلیقه و ترجیح کلی من این است که این گوشی ها را نگه دارم و یک گوشه ای حفظ کنم! نسبتا پشیمان هستم که چرا بعضی از گوشی های خود را به فروش رسانده ام.

26 مرداد 1399

باغ های بدون بازدیدکننده لاله هلند در دوران کرونا

دنیای سفر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، باغ های بدون بازدیدکننده لاله هلند در دوران کرونا حال و روز خوبی ندارند.

4 مرداد 1399

چگونه رشته های طولانی توییتر را راحت تر مطالعه کنیم و به اشتراک بگذاریم؟

توییتر محیط جالبی دارد. گاهی پیش می آید که کاربران توییتر واقعا مطالب ناب و طولانی در قالب چند توییت رشته ای یا thread انجام می دهند.

20 تیر 1399

اعلام کاهش بیش از 99 درصدی سفر ایرانی ها به ترکیه

ایسنا/ براساس سخنان رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه، کاهش بیش از 99 درصدی سفر ایرانی ها به ترکیه مشاهده می گردد.

13 تیر 1399

فیفا امروز حتما تصمیم درباره جام جهانی فوتسال را اعلام می کند

داوود پرهیزکار در گفتگو با خبرنگاران، درباره آخرین شرایط برگزاری جام جهانی 2020 فوتسال و یا احتمال تعویق یک ساله این مسابقات، گفت: ما هم یکسری خبرها درباره تعویق یک ساله این بازی ها شنیده ایم ولی به آن بسنده نمی کنیم. دو، سه نفر از دوستان در فیفا و کنفدراسیون...

9 تیر 1399

ماجرای جعلی بودن مدرک تحصیلی یک منتخب مجلس یازدهم، تکلیف کرسی بهارستان در حوزه انتخابیه تفرش چه می گردد؟

تأیید وزارت علوم مبنی بر جعلی بودن مدرک تحصیلی منتخب مردم تفرش احتمال برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس در این حوزه انتخابیه را تقویت نموده است.

8 تیر 1399

عطوان: آینده تاریک شیخ نشین ها در سایه فروپاشی قیمت نفت و باج خواهی های جدید ترامپ

کشورهای خلیج فارس در سایه سقوط قیمت نفت، با آینده ای سخت روبرو می شوند؛ چرا که سازمان اوپک کوچک تر و به کلی ناپدید شده است و دیگر یک سوم تاثیر سابق را ندارد افزون بر این، مصرف جهانی نفت در سایه بحران کرونا فرایند کاهشی را همچنان ادامه خواهد داد.

29 خرداد 1399

افشاگری آذری از جلسه محرمانه فیفا و AFC برای تدوین اساسنامه ایران

به گزارش خبرنگاران، سعید آذری درباره ایرادات اساسنامه فدراسیون فوتبال در آستانه انتخابات این فدراسیون گفت: امروز با آقای شکوری (سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال) صحبت می کردم. این اساسنامه طبق مصوبات قبلی باید در مجمع بعدی لحاظ گردد و احتیاج است 9 نفر...

19 فروردین 1399

چشم پوشی از فساد خرد موجب بروز فسادهای کلان خواهد شد

خبرنگاران/گیلان مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با بیان اینکه چشم پوشی بی دلیل از فسادهای تدریجی و خرد موجب بروز فسادهای کلان خواهد شد، یادآور شد: نوع برخورد با فسادهای تدریجی آن است که به راحتی از کنار آن نگذریم و قبح زدایی نکنیم.

4 اسفند 1398

زن در خانه، بیشترین و سخت ترین و ظریف ترین کار ها را انجام می دهد

در راستای پرونده ویژه آنالیز ابعاد نقشِ خانه داری و مادریِ زنان براساس بیانات رهبر انقلاب، صفحه اینستاگرام ریحانه، مطلبی مهم و پرنکته را منتشر کرد.

14 بهمن 1398

جملات پرکاربرد ایتالیایی در سفر

اصطلاحات ایتالیاییایتالیا، کشوری است که یکی از سمبل های اروپا به حساب می آید و آنقدر جاذبه دارد که هرکسی برای یک بار هم که شده باید از آن دیدن کند. البته در زمانی که خیلی از شما برای سفر به ایتالیا برنامه ریزی می کنید شاید افرادی شما را از اینکه در ایتالیا...

4 بهمن 1398

طرح جنجالی ارتش ایالات متحده برای هوش مصنوعی ، از کوشش برای افزایش ادراک ماشینی تا توسعه مهارت های ارتباطی

ارتش ایالات متحده قصد دارد برخی از عبارات اساسی را برای تسریع ارتباط هوش مصنوعی با انسان وارد چرخه آموزشی خود کند. درواقع این برنامه ای برای کاهش اشتباهات هوش مصنوعی است.

29 بهمن 1397