بلومبرگ: اروپا برای فرار از تحریم های آمریکا علیه ایران کوشش می نماید

به گزارش بالیو، آلمان و فرانسه اعلام کردند که به دنبال راهکاری برای گریز از تحریم های آمریکا علیه کشورهایی همچون ایران هستند و برای این منظور گزینه هایی از جمله نقش بانک های مرکزی را آنالیز می نمایند.

بلومبرگ: اروپا برای فرار از تحریم های آمریکا علیه ایران کوشش می نماید

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، این اقدامات که انگلیس نیز در آن همکاری دارد، نشانی از کوشش قدرت های اروپایی برای اقدامی جدی در مورد افزایش استقلال خود در برابر دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا است.

برونو لومیر، وزیر دارایی فرانسه در همین باره اظهار کرد: ما به همراه آلمان برای کار بر روی یک ابزار مالی اروپایی مستقل یا آلمانی- فرانسوی که از قربانی شدنمان در تحریم های خارجی آمریکا جلوگیری کند، مصمم هستیم.

وی اضافه نمود: می خواهم اروپا یک قاره مقتدر باشد، نه یک قاره تابع و این به معنای داشتن یک ابزار تامین مالی کاملا مستقل است که امروز وجود ندارد.

با بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران و خروج این کشور از توافق هسته ای ایران که به رغم مخالفت های متحدان ناتو و چین و روسیه صورت گرفت، بعضی شرکت های اروپایی برای جلوگیری از اقدامات تنبیهی آمریکا فعالیت خود با ایران را متوقف کردند اما فرانسه و آلمان و همچنین شرکای اروپایی آنان خواهان ادامه فعالیت های خود با ایران هستند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان نیز گفته است که اتحادیه اروپا برای حفظ روابط مالی با ایران و باز نگه داشتن کانال های پرداختی در کوشش است. ماس همچنین بر طرح پیشنهادی برای ایجاد سیستم پرداختی بین المللی که استقلال بیشتری از آمریکا داشته باشد تاکید نمود.

لومیر استفاده از بانک سرمایه گذاری اروپا به عنوان یک کانال مالی را بسیار پیچیده دانست و گفت، دولت های آلمان و فرانسه در حال مذاکره با بانک های مرکزی خود درباره میزان مشارکت شان در این طرح هستند.

این وزیر فرانسوی در این باره گفت: اگر می خواهیم دستگاه کاملا مستقلی ایجاد کنیم، باید همه گزینه ها را آنالیز کنیم.

ماس نیز اضافه نمود، اقدام علیه چین، روسیه و ترکیه همچون تحریم های آمریکا علیه ایران به تجارت اروپا آسیب می زند.

ماس در سخنرانی خود در برلین گفت: باید خودمختاری و اقتدار اروپا در سیاست های تجاری، مالی و مالی را افزایش دهیم.

کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا نیز در سخنان خود در گردهمایی سالانه دیپلمات های آلمانی اظهار کرد، کشورش هدف حفظ نظام جهانی چندجانبه را دنبال می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 554

به "بلومبرگ: اروپا برای فرار از تحریم های آمریکا علیه ایران کوشش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلومبرگ: اروپا برای فرار از تحریم های آمریکا علیه ایران کوشش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید