تاکید دوباره طالبان بر تشکیل نظام اسلامی در افغانستان

به گزارش بالیو، در حالیکه دولت افغانستان تصریح می نماید که نظام کنونی این کشور اسلامی است، طالبان بار دیگر بر تشکیل نظام اسلامی تاکید نمود.

تاکید دوباره طالبان بر تشکیل نظام اسلامی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه نوشت که براساس توافقنامه این گروه با آمریکا خروج نیروهای خارجی از افغانستان جریان دارد و مطابق با این توافقنامه حکومت پس از اشغال در افغانستان اسلامی خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مطلب می افزاید: دو دهه پیش امارت اسلامی افغانستان عملاً ثابت نمود که نظام اسلامی در عصر حاضر قابل تطبیق است. امارت اسلامی افغانستان که تجربه تطبیق نظام اسلامی دارد، به این باور است که حل اساسی مسئله افغانستان، ایجاد نظام حقیقی اسلامی در این کشور است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هفته گذشته نیز سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان درباره پافشاری طالبان بر ایجاد نظام اسلامی گفت که این گروه در دستورکار مذاکرات صلح برای هر موضوع قید اسلامی را اضافه نموده اند در حالیکه نظام سیاسی و قانون اساسی ما هم هیچ نوع مغایرتی با اصول و ارزش ها و اعتقادات و احکام دین اسلام ندارد.

وی تاکید نمود که در افغانستان مطابق به ماده سوم قانون اساسی هیچ قانونی نمی تواند مغایر معتقدات و احکام دین مقدس اسلام باشد و این مهمترین ضمانت برای اسلامی بودن نظام است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1536

به "تاکید دوباره طالبان بر تشکیل نظام اسلامی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید دوباره طالبان بر تشکیل نظام اسلامی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید