دبیرکل سازمان ملل: رجحان طلبی سفیدپوستان یک تهدید فراملی است

به گزارش بالیو، دبیرکل سازمان ملل نسبت به خطر فزونی طلبی سفیدپوستان و جنبش های نئونازی در سراسر دنیا هشدار داده است.

دبیرکل سازمان ملل: رجحان طلبی سفیدپوستان یک تهدید فراملی است

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل دوشنبه در اظهاراتی هشدار داد، رجحان طلبی سفیدپوستان و جنبش های نئونازی در حال تبدیل به یک تهدید فراملی است و این جنبش های نژادپرستانه از بحران شیوع ویروس کرونا برای جلب حمایت های بیشتر سوء استفاده نموده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

گوترش در اظهاراتی در شورای حقوق بشر سازمان ملل اضافه نمود: خطر ناشی از گروه هایی که موجب گسترش نفرت پراکنی در سطح دنیا می شوند، روز به روز در حال افزایش است.

وی در ادامه تاکید نمود: رجحان طلبی سفیدپوستان و جنبش های نئونازی چیزی فراتر از تهدیدات تروریستی داخلی است. این جنبش ها در حال تبدیل به یک تهدید فراملی است.

گوترش بدون اشاره به نام کشورهای خاصی، توضیح داد: امروز این جنبش های افراطی به یک تهدید امنیتی داخلی در بعضی کشورها تبدیل شده اند.

اظهارات دبیرکل سازمان ملل در حالی است که تنش های نژادی در آمریکا در دوره ریاست جمهوری 4 ساله دونالد ترامپ تشدید شده است. جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا گفته است که یورش مرگبار هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز 6 ژانویه توسط اوباش، افراط گرایان سیاسی و سفیدپوستان افراطی صورت گرفته است.

گوترش گفت: به یک اقدام هماهنگ دنیای برای مقابله و شکست دادن این خطر عظیم و رو به افزایش احتیاج داریم.

میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل میخواهد 18 مارس گزارش خود درباره نژادپرستی سیستماتیک علیه آفریقایی تبارها را منتشر کند.

تحقیقات دنیای درباره بدرفتاری و نژادپرستی علیه سیاهپوستان پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در میناپولیس در ماه می سال گذشته توسط یک مامور پلیس سفیدپوست، شروع شده است.

گوترش اضافه نمود: مقام های رسمی در بعضی کشورها به بهانه مقابله با شیوع ویروس کرونا تدابیر امنیتی شدیدی را برای سرکوب مخالفان اتخاذ و اجرا نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1668

به "دبیرکل سازمان ملل: رجحان طلبی سفیدپوستان یک تهدید فراملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل سازمان ملل: رجحان طلبی سفیدپوستان یک تهدید فراملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید