حمله منتقدان آلمانی به جشنواره برلین

به گزارش بالیو، جشنواره فیلم برلین به علت حذف بخش منظره سینمای آلمان از دوره آینده این رویداد سینمایی با نقدها کم سابقه ای رو به رو شده است.

حمله منتقدان آلمانی به جشنواره برلین

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکرین، 160 عضو انجمن سینماهای شهری و فرهنگی آلمان از جشنواره فیلم برلین به علت تصمیم خود مبنی بر توقف بخش جنبی منظره سینمای آلمان انتقاد کردند، بخشی که به نمایش آثار استعدادهای نوپای فیلمسازان جوان آلمانی می پرداخت.

انجمن سینماهای شهری و فرهنگی آلمان که اعضای آن شامل موزه فیلم آلمان در فرانکفورت، انجمن فیلم کلن، سینماتک لایپزیگ و ... می شوذ با انتشار بیانیه ای در واکنش به تصمیم جشنواره برلین نوشت: حذف این بخش نه تنها یک سیگنال کشنده برای صحنه بین المللی فیلم، بلکه به ویژه برای فیلمسازان داخلی و آینده خواهد بود.

این انجمن استدلال برلیناله را مبنی بر اینکه این اقدام در آینده باعث می گردد فیلم های آلمانی در بخش های دیگر جشنواره قابل دسترس باشد و در نتیجه بُعد بین المللی آن هاا فزایش می یابد را غیرقابل درک توصیف بیان نمود: فیلم های فیلمسازان نو آلمانی به جایگاه برجسته شان فراتر از فیلم های بزرگ و پرهزینه و به بخشی مستقل خود برای دریافت بازخوردها، بحث و تبادل نظر درباره آثار و فرصت هایی برای تبادل بین فیلمسازان و تماشاگران احتیاج دارد.

انجمن سینماهای شهری و فرهنگی آلمان از سال 1986 و بواسطه حمایت مالی خود از جایزه فیلم کالیگاری که به یک فیلم در بخش فروم اهدا می گردد، با برلیناله در ارتباط بوده است. بخش منظره سینمای آلمان طی بیش از دو دهه فعالیت، میزبان نمایش نخستین آثار فیلمسازانی چون یوهانس نابر، آن زورا بچارد، سونیا هایس و دیتریش بروگمان بوده است.

هفتاد و چهارمین جشنواره برلین از تاریخ 15 تا 25 فوریه 2024 (26 بهمن تا 6 اسفند) برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1402 بروزرسانی: 8 مرداد 1402 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2401

به "حمله منتقدان آلمانی به جشنواره برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله منتقدان آلمانی به جشنواره برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید