خسارت 7 میلیاردی کرونا به علیصدر

به گزارش بالیو، خبرنگاران/همدان سرپرست شرکت سیاحتی علیصدر از خسارت هفت میلیارد تومانی این مجموعه به علت شیوع کروناویروس اطلاع داد و گفت: پیش بینی می شد در فروردین ماه سال 99 مجموعه سیاحتی علیصدر و عباس آباد هفت میلیارد درآمد داشته باشند.

خسارت 7 میلیاردی کرونا به علیصدر

مهدی مجیدی عصر یکشنبه 31 فروردین ماه در جمع بالیو، اعلام کرد: پس از تعطیل شدن غار علیصدر برای حدود 150 نفر نیروی انسانی شاغل در مجموعه تدابیری اندیشیده و انتها با پیگیری ها و هماهنگی های صورت گرفته حق و حقوقشان پراخت شد و از امتیازات بیمه بیکاری برخوردار شدند.

وی افزود: در کنار بهره مندی کارگران مجموعه از بیمه بیکاری، بسته معیشتی به مبلغ 500 هزار تومان به آن ها داده شد و این در حالیست که پرسنل رسمی شرکت هنوز حقوقی دریافت نکرده اند، علاوه بر این مقرر شد وام قرض الحسنه دو میلیون تومانی نیز به آن ها تعلق بگیرد.

مجیدی با اشاره به اینکه در این مدت علاوه بر غار علیصدر، مجموعه پیرامونی آن و مجموعه سیاحتی عباس آباد، بهره برداران بخش خصوصی نیز تعطیل بوده اند، توضیح داد: در قراردادهای بهره برداران لحاظ شد که حق و حقوقشان به طور کامل حفظ گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 30 درصد از نیروها در مجموعه مشغول به کار هستند، تاکید نمود: 70 درصد به جامانده نیروها تعدیل نشده اند بلکه به بیمه بیکاری معرفی و از مزایای آن استفاده می نمایند و پس از برگشتن به شرایط عادی قطعا در مجموعه به کار خود ادامه خواهند داد.

مجیدی در ادامه درباره شرایط بازگشایی مجموعه غار پس از برطرف خطر کروناویروس شرح داد: طی جلسه هایی که با کارشناسان بهداشت و درمان داشته ایم مقرر شد پروتکل های بهداشتی در نظر گرفته و عملیاتی گردد؛ به عنوان مثال با حداقل ظرفیت وارد کار شویم و از ازدحام جمعیت جلوگیری گردد همچنین شیب ملایم پذیرش و زمان بندی مناسب مسافرها از موارد دیگر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نگهداری فضای سبز، بهبود تجهیزات و تاسیسات و ضدعفونی کردن فضاها در حال اجرا است، اظهار کرد: از تمامی صاحبنظران در حوزه گردشکری، فرهنگی، معماری و تمامی کسانی که دغدغه و ایده دارند دعوت به همکاری در دو مجموعه علیصدر و عباس آباد می کنیم و با توجه به اینکه مجموعه عباس آباد تا حدودی مغفول واقع شده درصدد هستیم برنامه های فرهنگی و هنری را با همکاری سمن ها برای تغییر فضا انجام دهیم .

مجیدی با تاکید بر اینکه از تمامی سرمایه گذاران استانی و برون استانی برای همکاری در دو مجموعه علیصدر و عباس آباد دعوت به همکاری می کنیم و برای سرمایه گذاری برندها تخفیف نیز در نظر می گیریم، گفت: در حال حاضر طرح جامع غار علیصدر نیز در حال تهیه است و بر اساس آن می توانیم سرمایه گذار را هدایت کنیم.

سرپرست مجموعه سیاحتی علیصدر ادامه داد: با توجه به اینکه در این مدت آژانس علیصدر زیان ده بوده است، با روش فعلی نمی توان کاری انجام داد بلکه باید رویکرد تغییر و مدیریت به بخش خصوصی داده گردد.

وی در ادامه درباره دستورالعمل حفاظت و بهره برداری از غارها گفت: سال قبل طرحی مبنی بر اینکه حفاظت و نظارت از مجموعه علیصدر باید بر عهده میراث فرهنگی و بهره برداری بر عهده مجموعه سیاحتی علیصدر باشد، تصویب شد و بر اساس آن از سال 99 حیطه فعالیت هر یک معین و عملیاتی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1080

به "خسارت 7 میلیاردی کرونا به علیصدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 7 میلیاردی کرونا به علیصدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید