درخواست آمازون: لینا خان در مورد انحصارطلبی ما تحقیق نکند!

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، بر اساس درخواست 25 صفحه ای این شرکت، لینا خان در مورد حقایق و مسائل حقوقی مربوط به این پرونده قضائی پیش داوری داشته و به همین علت نباید در تحقیقاتی که آمازون موضوع و متهم آن است، مشارکت داشته باشد.

درخواست آمازون: لینا خان در مورد انحصارطلبی ما تحقیق نکند!

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، لینا خان را به نام رئیس کمیسیون مذکور منصوب کرده و طرح چنین درخواستی موجب حیرت ناظران و تحلیلگران شده است.

لینا خان از منتقدان همیشگی شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا مانند آمازون بوده و همیشه آنها را به انحصارطلبی تجاری و تلاش برای کنار زدن رقبای کوچک تر و حذف آنها از بازار متهم کرده است.

لینا خان در سال 2017 مقاله ای در ژورنال حقوقی دانشگاه ییل منتشر کرده و تصریح کرده بود قوانین و سیاست های آمریکا هرگز به اندازه کافی برای مسئول نگهداشتن شرکت هایی مانند آمازون کافی نبوده است.

آمازون با استناد به همین مقاله و مقالات و اظهارات دیگر لینا خان مدعی شده که با توجه به اصرار وی مبنی بر نقض قوانین ضد انحصار از طریق آمازون، یک ناظر منطقی نتیجه می گیرد که او دیگر نمی تواند با ذهنی باز و آزاد به دفاعیات آمازون گوش دهد.

لیناخان سابقه همکاری 16 ماهه با کمیته فرعی ضد انحصار وابسته به کمیته قضائی کنگره آمریکا را دارد که در مورد عملکرد آمازون، اپل، فیس بوک و گوگل تحقیق می کردند.

تحقیقات ضد انحصار از آمازون وقتی وارد مرحله تازه ای شد که این شرکت از برنامه خود برای خرید استودیوی فیلم سازی متروگلدن میر به قیمت 8.45 میلیارد دلار خبر داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1865

به "درخواست آمازون: لینا خان در مورد انحصارطلبی ما تحقیق نکند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آمازون: لینا خان در مورد انحصارطلبی ما تحقیق نکند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید