راهپیمایی اعتراضی علیه حکومت خونتا در بانکوک

به گزارش بالیو، صدها نفر از هواداران دموکراسی در بانکوک تایلند در یک راهپیمایی اعتراض آمیز با تی شرت ها، نشانه ها و سخنرانی ها حکومت خونتا را زیر سوال بردند.

راهپیمایی اعتراضی علیه حکومت خونتا در بانکوک

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش بالیو، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حکومت نظامی در تایلند از سال 2014 با ممنوعیت تجمع بیش از پنج نفر و دادگاهی کردن فعالان سیاسی موضع سرسختانه ای در قبال مخالفان اتخاذ نموده است اما دیگر صبر و تحمل مردم به خصوص با به تاخیر افتادن انتخابات که اکنون قرار است در فوریه 2019 برگزار گردد، سر آمده است.

در این راهپیمایی بزرگ نزدیک به 500 نفر در زمین دانشگاهی در بانکوک گردهم آمدند.

در حالی که سازمان دهندگان این گردهمایی علیه دیکتاتوری نظامی در کشور سخنانی را مطرح می کردند بعضی نیز وعده های غذایی رایگان می دادند و تی شرت هایی در اشاره به رسوایی های اقتصادی در کشور می فروختند.

به طور مثال روی یک پیراهن صورت یک پلنگ سیاه و سفید که به نماد نابرابری و فساد تبدیل شده، طراحی شده بود.

یکی از برگزارکنندگان این گردهمایی در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه بیان کرد: سال جاری مردم بیشتری جرات نموده اند که در این گردهمایی حضور داشته باشند به خصوص بعد از اینکه حکومت خونتا در اجرای وعده هایش نسبت به برگزاری انتخابات ناکام مانده است.

حتی اگر رای گیری سال آینده برگزار گردد باز هم این کشور نمی تواند همان سطحی از دموکراسی که پیش از کودتا برقرار بود را احیا کند.

سازمان ملل نگرانی خود را در مورد یک شرایط حقوق بشری رو به زوال در تایلند، شامل محکومیت های سخت به دلیل نقض قانون احترام به خانواده سلطنتی و همچنین محدودیت های آزادی بیان ابراز نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 653

به "راهپیمایی اعتراضی علیه حکومت خونتا در بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهپیمایی اعتراضی علیه حکومت خونتا در بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید