رونمایی از لباس کاروان المپیک ایران در نشست سرانجام سال وزیر و روسا

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران، بیشتر از یک سال از طرح موضوع لباس ورزشکاران ایران برای بازی های المپیک و پیگیری آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط ستاد فرهنگی المپیک می گذرد اما وجود برگزاری نشست ها و ارزیابی های لازم در این زمینه هنوز معین نیست نتیجه تمام اقداماتی که برای اولین بار در این حوزه صورت گرفت چه پوششی را برای مسافران توکیو نهایی نموده است.

رونمایی از لباس کاروان المپیک ایران در نشست سرانجام سال وزیر و روسا

البته که پوشش ورزشکاران و همراهان آنها در کاروان المپیک در یکی از نشست های اخیری که در این زمینه تشکیل شد، به تصویب نهایی رسیده است. این نشست در محل کمیته ملی المپیک با حضور ریاست این کمیته همراه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و کادر سرپرستی کاروان اعزامی برگزار گردید تا بر اساس گزارش هیات داوری تصمیم گیری نهایی صورت بگیرد.

12 کالکشن لباس (سه طرح فینالیست برای هر ست) که در نشست آذرماه ستاد عالی مورد بازبینی قرار گرفته بود مجدداً در نشست این مدیران آنالیز شد و از میان آنها طرح نهایی برای هر ست ورزشی و رسمی مردان و بانوان معین شدند.

اینگونه پروژه طراحی لباس کاروان ورزش ایران در المپیک که برای نخستین بار پایِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به میان آورد، بعد از گام های بلند و حرفه ای برای اعلام فراخوان عمومی به طراحان، دریافت طرح های پیشنهادی و انتخاب گزینه های برتر، نمونه دوزی، ارزیابی توسط داوران و کارشناسان عرصه مد و لباس و.... در نهایت با انتخاب داخلی مدیران بسته شد.

اما رونمایی از لباس کاروان المپیک قرار است به چه صورت انجام گردد؟ اگر تاثیرات بازدارنده کرونا دوباره بهانه دستِ مدیران درگیر با حوزه کاروان المپیک و مباحث فرهنگی آن ندهد قرار است طرح های مصوب و نهایی پوشش المپین ها در نشست سرانجام سال وزیر ورزش با روسای فدراسیون های ورزشی رونمایی گردد.

اینکه این نشست چه زمانی برگزار می گردد اصلاً معین نیست. مسعود سلطانی فر در روزهای سرانجامی هر ماه نشست مشترکی با روسای فدراسیون های ورزشی برگزار می نماید اما برگزاری منظم این نشست طی ماه های اخیر به دلیل کرونا و الزام رعایت پروتکل های بهداشتی برای آن تا حدی دستخوش تغییرات شد. نشست بهمن ماه هم اصلاً برگزار نشد و در حال حاضر وزارت ورزش برای نشست اسفندماه هم برنامه مصوبی ندارد.

البته آنچه مسلم است برگزاری قطعی یک نشست مشترک میان وزیر ورزش و روسای فدراسیون ها به بهانه سرانجام سال در دستور کار وزارت ورزش است اما هنوز زمان این نشست نهایی نشده است.

در هر صورت اینکه این نشست با حضور مسئولان مرتبط با کاروان المپیک برگزار خواهد شد چراکه قرار است رونمایی از لباس مسافران المپیکی توکیو مهمترین دستورالعمل آن باشد. برای مسافران توکیو ماسک های ویژه و متناسب با لباس آنها هم طراحی شده که در این نشست رونمایی می شوند.

همچنین هویت های بصری شامل لوگو، پوستر، محصولات تبلیغاتی و کالاهای فرهنگی هم نتیجه اقدامات فرهنگی صورت گرفته برای کاروان ایران است که قرار است در همین نشست ارائه شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1644

به "رونمایی از لباس کاروان المپیک ایران در نشست سرانجام سال وزیر و روسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از لباس کاروان المپیک ایران در نشست سرانجام سال وزیر و روسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید