صدور 304 گواهینامه صادراتی و وارداتی در استان اردبیل

به گزارش بالیو، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل استاندارد استان اردبیل از صدور 304 گواهینامه اظهارنامه صادراتی و وارداتی در 9 ماهه اول سالجاری اطلاع داد.

صدور 304 گواهینامه صادراتی و وارداتی در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از اردبیل به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد اردبیل هاشم علایی با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد بر کلیه کالا های وارداتی و صادراتی مشمول مقررات استاندارد اجباری در مبادی رسمی نظارت دارد اظهار

داشت: در 9 ماهه سالجاری304 گواهینامه اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استان صادر شده است.

وی گفت: 223فقره از این اظهارنامه ها از نوع انطباق با کالاهای صادراتی و 81 فقره نیز از نوع انطباق با کالاهای وارداتی بوده است.

علایی اضافه نمود: بیشترین اقلام صادراتی در سالجاری شامل خرما، کشمش، سنگ های ساختمانی،رویه درب، زغال آخال، ماسه سیلیسی بوده است که پس از ارزیابی و آنالیز کارشناسان این اداره کل و آزمایشگاه های همکار تاییدصلاحیت شده به مقصد کشورهای روسیه، گرجستان، عراق و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

وی در ادامه با اشاره به بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد که در مورد حمایت از فراوری و تسهیل تجارت در حوزه صادرات و واردات می باشد، خاطر نشان کرد: این بسته حمایتی با تاکید بر قابلیت ردیابی و به منظور حصول اطمینان از اصالت، ایمنی و سلامت کالا در 18 بند برای واردات و 4 بند برای صادرات تهیه و تنظیم شده است و با بهره گیری از این بسته ضمن تسریع و تسهیل ورود مواد اولیه، فرآیند ثبت آن ها نیز با تفویض اختیار به ادارات کل استانی زودتر انجام میگیرد.

علایی اضافه نمود: در راستای تسریع و تسهیل در امر صادرات کالا نیز ادارات کل استاندارد استان می توانند با

بهره گیری از این بسته حمایتی نسبت به نمونه برداری و مهار محموله های صادراتی فاقد پروانه استاندارد، قبل از اظهار گمرک اقدام کنند تا پس از اخذ نتیجه آزمون مجوز صادراتی را صادر کنند.

دبیر شورای استاندارد استان با بیان اینکه کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور کالاهای نا مرغوب به منظور فراهم کردن امکان رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی از وظایف مهم سازمان ملی استاندارد ایران است، اظهار کرد: کنترل کیفیت کالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری به منظور حمایت از مصرف کنندگان و فراوری کنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نا مرغوب خارجی نیز درحوزه وظایف استاندارد تعریف شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1581

به "صدور 304 گواهینامه صادراتی و وارداتی در استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور 304 گواهینامه صادراتی و وارداتی در استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید