علیرضا دبیر: برای المپیک قول مدال نمی دهم، با بزرگ کردن بحث دوپینگ جدیدی اجازه ندادند در شورای آسیا انتخاب شود

به گزارش بالیو، رئیس فدراسیون کشتی گفت: از برنامه هایی که داشتیم جلوتر هستیم، اما برای المپیک قول مدال نمی دهم.

علیرضا دبیر: برای المپیک قول مدال نمی دهم، با بزرگ کردن بحث دوپینگ جدیدی اجازه ندادند در شورای آسیا انتخاب شود

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی درباره عملکرد تیم های کشتی ایران در مسابقات گزینشی قزاقستان گفت: به کادر های فنی هر دو رشته آزاد و فرنگی خسته نباشید می گویم. واقعاً زندگی اردویی در شرایط معمولی سخت و در شرایط کرونایی بسیار سخت تر است.

وی درباره از دست دادن سهمیه وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی گفت: حسین نوری هم زحمتش را کشید، اما روی اشتباه صدم ثانیه ای خودش باخت و نتوانست سهمیه بگیرد البته این اشتباه را در صربستان هم داشت. شاید در خیلی از رشته ها حضور در المپیک افتخار باشد، اما برای کشتی افتخار نیست بلکه باید مدال گرفت.

قهرمان المپیک ادامه داد: قبل از مسابقات در اوزان 67 فرنگی و 65 آزاد امیدی به کسب سهمیه نداشتم، اما بچه ها کشتی های خوبی گرفتند. مدال المپیک به 8 تا 12 سال کار احتیاج دارد. برای مدال تمام تلاشمان را می کنیم، اما واقعاً سخت است. به عنوان یک آدم حرفه ای نمی توانم قولی بدهم. از برنامه ای که داشتیم جلوتر هستیم، اما در هیچ وزنی برای مدال المپیک قولی نمی دهم، چون تیم های نهم و یازدهم دنیا را در کشتی آزاد و فرنگی تحویل گرفتیم.

دبیر تاکید کرد: میدان المپیک میدان کوچکی نیست که اگر بود الان به جای 9 مدال طلا باید 90 طلا می داشتیم. اما ما کم نمی گذاریم و تلاشمان را می کنیم. طلای المپیک را به کسی می دهند که شش دانگ باشد. به کشتی نیامده ام که دنیا پهلوان شوم و با کشتی خودم را گُنده کنم؛ آمده ام خودم را هزینه کنم تا کشتی بزرگ شود.

قهرمان دنیا با اشاره به بودجه کَم کشتی مطرح نمود: سال 94 دلار 3 هزار تومان بوده است که بودجه ما حدود 5.5 میلیارد بوده است و الان با دلار 25 هزار تومانی 3.5 میلیارد می گیریم. هزینه های بلیت مسابقات و شرکت در مسابقات واقعا سرسام آور شده است. متاسفانه ما را با فوتبال یا وزنه برداری می خواهند مقایسه کنند. هر رشته را باید با خودش سنجید. کشتی مزیت رقابتی ما در دنیاست تا زمانی که آمریکا و روسیه در دنیا قوی هستند کشتی هیچ موقع از المپیک حذف نخواهد شد. آرزوی من این است روزی تمام رشته های ما بالا باشند، اما وقتی کشتی را داریم این را حفظ کنیم تا از دست نرود.

وی افزود: وزارت ورزش انصافاً حمایت داشته، اما چانه گرفته شده کوچک است. خانه کشتی شهید ابراهیم هادی را بازسازی اساسی کردیم، سالن توفیق بازسازی اساسی شد و طی روز های آینده فدراسیون کشتی بزرگترین کمپ کشتی دنیا را در خانه کشتی شهید صدرزاده افتتاح خواهد کرد.

دبیر در ادامه درباره لزوم توجه به بحث بدنسازی در تیم های ملی کشتی گفت: مربی بدنساز ما الان خود مربیان تیم های ملی هستند و باید بنشینیم و صحبت کنیم. من برای رضا گرایی نگران بودم چرا که یک وزن بالاتر آمده بود، در قزاقستان مدام از او می پرسیدم شرایطت چطور است، اما در مسابقات دیدم واقعا بدنشان خوب است، اما در کشتی آزاد امیرمحمد یزدانی کم آورد. تیم اگر برشود سوریان باید بیشتر در اردو بماند و کار اداری را کم کند. حتماً سرمربی و مربی بهتر از من می دانند، اما من هم سعی می کنم کمک کنم.

رئیس فدراسیون کشتی درباره اتفاقاتی که در انتخابات شورای کشتی آسیا رخ داد نیز گفت: ما باید در کشتی فرنگی باید 7-8 مدال طلا می گرفتیم، اما چرا این رخ داد، چون عباس جدیدی انتخاب نشد و مزدوران داخلی باعث آن شدند. یک خانم و آقا آنجا آمدند و از روزی که آن آقا آمد اتفاقاتی افتاد. البته این دلیل نمی شود که بگویم ما خوب کار کردیم و حتماً ما نیز ضعیف عمل کردیم. متاسفانه بحث دوپینگ سالیان قبل عباس جدیدی را مطرح کردند. این در حالی است که کسانی که کشتی جدیدی را یادشان است، می توانند شهادت بدهند که او احتیاجی به دوپینگ نداشت و حتی رسول خادم که با او کشتی گرفته است می تواند این حرف من را تصدیق کند. عباس جدیدی هیچ وقت به دوپینگ احتیاج نداشته است و بعد از اتفاق دوپینگ چندین مدال دنیای گرفت. تا شب آخر جدیدی در میان 7 نفر بود، اما با بزرگ کردن بحث دوپینگ او شرایط طوری شد که صبح به من گفتند بهتر است انصراف دهد. امیدوارم دستگاه های مربوطه این موضوع را پیگیری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1743

به "علیرضا دبیر: برای المپیک قول مدال نمی دهم، با بزرگ کردن بحث دوپینگ جدیدی اجازه ندادند در شورای آسیا انتخاب شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا دبیر: برای المپیک قول مدال نمی دهم، با بزرگ کردن بحث دوپینگ جدیدی اجازه ندادند در شورای آسیا انتخاب شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید