مخالفت ورشو با انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان

به گزارش بالیو، وزیر خارجه لهستان در واکنش به اظهارات اخیر سفرای واشنگتن در ورشو و برلین درباره انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان، مخالفت خود را با این موضوع خاطرنشان کرد.

مخالفت ورشو با انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای فارس، یاجیک جاپوتوویچ وزیر خارجه لهستان در مصاحبه با یک روزنامه لهستانی با اظهارات سفرای آمریکا در لهستان و آلمان درباره انتقال نظامیان آمریکایی مستقر در آلمان به لهستان مخالفت کرد و گفت که ورشو هرگز برای تحقق این موضوع، سر و دست نمی شکند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر خارجه لهستان در مصاحبه با روزنامه رزسزپوسپولیا این کشور درباره هشدارهای اخیر واشنگتن به برلین درباره انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان گفت: قطعا ما هرگز برای این کار سر و دست نخواهیم شکست. (حضور) نظامیان آمریکایی در آلمان به امنیت لهستان هم یاری می نماید.

یاجیک جاپوتوویچ که پیش از این درباره تاثیرات بازدارندگی حضور نظامیان آمریکایی در لهستان صحبت نموده بود، در مصاحبه تازه خود بار دیگر این موضوع را تکرار کرد، اما مخالفت خود را با موضوع خروج نظامیان آمریکایی از آلمان و انتقال آنها به لهستان ابراز داشت.

وزیر خارجه لهستان پیشتر گفته بود: حضور نیروهای آمریکایی در لهستان نقش بسیار مهمی و بازدارنده ای را ایفا می نماید و بسیار مهمتر از حضور آن ها در غرب است. روسیه اگر نیروهای بین المللی به ویژه نظامیان آمریکایی را در لهستان ببیند، قبل از توسل به شیوه های نظامی، دوباره خواهد اندیشید (جزئیات بیشتر).

اظهارات وزیر خارجه لهستان در حالی مطرح شده است که پیش از این ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان هشدار داد که عدم تمایل آنگلا مرکل صدراعظم این کشور برای افزایش بودجه دفاعی آلمان ممکن است آمریکا را مجبور کند که نیروهای که در این کشور مستقر هستند را به لهستان منتقل کند.

مقام های آمریکایی پیشتر از کشورهای عضو ائتلاف ناتو خواسته بود تا بودجه دفاعی خود را تا 2 درصد از فراوری ناخالص داخلی خود افزایش دهند و شخص دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور نیز چندین بار با لحنی تند علیه آلمان موضعگیری نموده است.

از سوی دیگر در خبرها آمده بود که علیرغم هشدارهای مسکو درباره تشدید حضور نظامی واشنگتن در مناطق همجوار روسیه، ترامپ پیشنهاد افزایش شمار نیروهای نظامی آمریکا در لهستان به 2000 نفر را ارائه داده و وزیر دفاع لهستان نیز در پاسخ به این پیشنهاد گفت که ورشو 6 مکان عمدتاً واقع در مرزهای شرقی لهستان را در اختیار نیروهای آمریکا قرار می دهد (جزئیات بیشتر).

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 400

به "مخالفت ورشو با انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ورشو با انتقال نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید