هایکو ماس: آلمان خواستار روابط خوب با روسیه است

به گزارش بالیو، برلین روز گذشته رای به تحریم روسیه با ادعای مشارکت در ماجرای ناوالنی داد حال آنکه مدعی است این مسئله نباید تاثیری بر رابطه با مسکو بگذارد.

هایکو ماس: آلمان خواستار روابط خوب با روسیه است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان مدعی است که برلین به رغم ماجرای ناوالنی همچنان مشتاق حفظ رابطه خوب یا دست کم منطقی با روسیه است.

وی در این باره اضافه نمود: آنچه برای آلکسی ناوالنی روی داد، تغییری در جغرافیا نمی دهد و بنابراین، منافع اساسی ما مبنی بر حفظ رابطه خوب یا دست کم منطقی با روسیه هم تغییری نمی نماید. آلمان کشوری است که از راه تجارت و تعاملات علمی زندگی می نماید. فقط به همین دلیل، خواستار حفظ رابطه خوب با همه همسایگان هستیم- رابطه ای که مبتنی بر قوانین شفاف و احترام متقابل باشد.

این در حالی است که روز گذشته، وزرای خارجه اتحادیه اروپا با طرح فرانسه و آلمان مبنی بر تحریم شماری از مقامات روسیه به ادعای دست داشتن در مسمومیت ناوالنی موافقت کردند.

کشورهای مذکور مدعی شده اند که روسیه در مورد آنچه سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره وجود عامل اعصاب نوویچوک در بدن ناوالنی اعلام نموده، شرح قابل اعتمادی نداده است.

ناوالنی از منتقدین دولت مسکو است که ماه پیش حین سفر با هواپیما دچار بیهوشی شد و سپس از روسیه به آلمان انتقال یافت. بعدها طرفین اروپایی مدعی شدند که وی با عامل اعصابی که فقط روسیه روش تهیه آن را می داند، مسموم شده است! ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1378

به "هایکو ماس: آلمان خواستار روابط خوب با روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایکو ماس: آلمان خواستار روابط خوب با روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید