وزارت گردشگری مسئولیت مهمی در حوزه درآمدهای غیرنفتی بر عهده دارد

به گزارش بالیو، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: در حوزه درآمدهای غیرنفتی مسئولیت مهمی بر عهده وزارت میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی است.

وزارت گردشگری مسئولیت مهمی در حوزه درآمدهای غیرنفتی بر عهده دارد

به گزارش جهانی سفر از میراث آریا، میثم لطیفی روز یکشنبه - 24 بهمن 1400- در همایش تفویض اختیار به مدیران استانی گفت: گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان درآمدهای مالی را شکل می دهد. در حوزه درآمدهای غیرنفتی مسئولیت مهمی بر عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه نمود: دولت شعارهایی را در این ایام مطرح نموده است که اولین شعار مهم عدالت محوری و مبارزه با فساد است. شعار دوم دولت، مردمی سازی است زیرا ما احتیاج داریم مردم وارد کار شوند و توفیق نصیب همه گردد. شعار سوم تحول خواهی است. ما تشنه استقرار دولت اسلامی هستیم و همه ارکان دولت باید در این زمینه یاری نمایند. شعار دیگر دولت جوان گرایی است که می تواند به امر گردشگری و به میراث فرهنگی یاری کند و موضوع را تسریع کند.

باید به سمت دولت هوشمند و الکترونیک برویم

لطیفی در ادامه اضافه نمود: در سازمان اداری استخدامی دنبال این سه شعار هستیم؛ نخست عدالت، عدالت در جذب و استخدام و برخورداری از امکانات دولت. این ها موضوعاتی است که باید در تصمیمات خود لحاظ کنیم. شعار دوم بهره وری است؛ عدالت و بهره وری باید با هم اتفاق بیفتد، اما متاسفانه طی سال های گذشته بهره وری نداشتیم. مطالبه مردم بیش از آنکه افزایش حقوق باشد، این است که تورم را کنترل کنید بنابراین بهره وری در بخش دولتی و خصوصی باید افزایش پیدا کند. شعار سوم رضایت مردم است. اگر این سه شعار محقق گردد پیروز خواهیم شد.

وی در ادامه گفت: برای تحقق این شعارها چند راهبرد وجود دارد؛ باید به سمت دولت هوشمند و الکترونیک برویم تا دیگر لازم نباشد مردم برای کار اداری بیرون بیایند. در حال حاضر بیش از 85 درصد از نسخه های پزشکی به صورت الکترونیک صادر می گردد. راه اندازی سامانه سرمایه انسانی و مدیران فردا به وسیله وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تسهیل امور یاری می نماید.

رئیس سازمان امور استخدامی کشور گفت: در ادبیات علمی سه رکن وجود دارد که معلومات و اطلاعات رکن اول آن است. سامانه های الکترونیک کنترل را هوشمند می نمایند و ما آماده همکاری با وزارت میراث فرهنگی هستیم. در استان ها افراد توانمند وجود دارد که می توانند کارها را راهبردی نمایند.

به گزارش جهانی سفر همایش تفویض اختیار به مدیران استانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور سیدعزت الله ضرغامی وزیر، علی دارابی قائم مقام وزیر، علی اصغر شالبافیان معاونان گردشگری، پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، سعید اوحدی معاون توسعه و مدیریت، جواد واحدی معاون امور مجلس، حقوقی و استان ها و مدیران کل استانی و ستادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، روز یکشنبه -24 بهمن 1400- در سالن اجتماعات این وزارتخانه برگزار گردید.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز شنبه - نهم بهمن 1400- در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وپنجمین نمایشگاه صنایع دستی تهران گفت: بروکراسی موانع جدی برای گردش درست فرایندها ایجاد نموده است که باعث کندی کار و بوروکراسی خسته نماینده و ناامیدنماینده شده است. تا آخر سال اقدام مهمی تحت عنوان نهضت تفویض اختیارات اجرایی در ستاد وزارتخانه شروع و بسیاری از وظایف و اختیارات که در ستاد وزارتخانه باعث ایجاد موانع هستند، شناسایی و برداشته می گردد. در همین زمینه ستادی به ریاست علی دارابی قائم مقام وزارت میراث فرهنگی تشکیل شده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2148

به "وزارت گردشگری مسئولیت مهمی در حوزه درآمدهای غیرنفتی بر عهده دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت گردشگری مسئولیت مهمی در حوزه درآمدهای غیرنفتی بر عهده دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید