چند درصد مواد غذایی داخل ایران تقلبی است؟

به گزارش بالیو، علیرضا زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اهمیت توجه به ایمنی و سلامت مواد غذایی در سراسر دنیا، اظهار کرد: رقابت های فشرده در زمینه تهیه غذای سالم موجب شده این موضوع سلامت محور، به یک منازعه در راهبرد های استراتژیک دنیای تبدیل شود.

چند درصد مواد غذایی داخل ایران تقلبی است؟

به گزارش میزان، وی با تاکید بر اهمیت شناسایی تقلبات، اثبات اصالت و ردیابی آلاینده ها، شرح داد: تکنولوژی های موجود در زمینه اثبات کیفیت مواد غذایی بسیار پیچیده است.

زالی گفت: پیش بینی می شود در تمام کشور ها 5 تا 20 درصد تقلب در صنعت مواد غذایی رخ می دهد که این اقدام علاوه بر مخاطرات سلامت محور، جنبه های سواخلاقی را هم در بر می گیرد. کشور ما نیز از این آمار مستثنی نیست.

وی با اشاره به تکنولوژی های پیشرفته در کشور و دستاورد های طرح جامع سلامت غذا در مرکز تحقیقات سلامت غذا، اضافه نمود: کاربرد یکی از دستاورد های این مرکز تحقیقات شناسایی آفت کش ها است که برای فرهنگ سازی در حوزه کشاورزی بسیار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

زالی با بیان اینکه 211 آفت کش در مزارع کشاورزی استفاده می شود که بیشتر آفت کش های ترکیبی کاربرد دارد، اضافه نمود: متأسفانه آفت کش های ترکیبی نیز اثرات سو بسیار زیادی دارد.

رییس دانشگاه با تاکید بر لزوم سرعت بخشیدن به پیشرفت فناوری نوین تشخیص اصالت و کیفیت مواد غذایی به ویژه در مبادی ورودی، بیان نمود: وجود آنتی بیوتیک ها و مواد هورمونی درد برخی مواد غذایی فوبیای اجتماعی ایجاد کرده است، همچنین وجود این مواد علاوه بر ایجاد سویه های مقاوم، آلرژی و حتی اضافه وزن نیز به همراه دارد. از طرفی از سال 2012 اقبال جهانی به سمت مواد غذایی بدون آنتی بیوتیک بوده است.

زالی شرح داد: پایبندی به اصالت مواد غذایی در صادرات، نقطه قوت محسوب می شود و تولید مواد غذایی نامرغوب اعتبار و وجاهت بین المللی کشور را زیر سوال می برد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1545

به "چند درصد مواد غذایی داخل ایران تقلبی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند درصد مواد غذایی داخل ایران تقلبی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید