6 کارشناس تحولات امروز بورس پایتخت را پیش&zwnjبینی کردند

به گزارش بالیو، خبرنگاران: اکثریت کارشناسانی که در یک نظرخواهی درباره شرایط شاخص بورس تهران در 16 آذر 99 شرکت نموده اند، پیش بینی می نمایند که امروز فرایند بازار مثبت باشد.

6 کارشناس تحولات امروز بورس پایتخت را پیش&zwnjبینی کردند

به گزارش خبرنگاران این تحلیل گران تاکید می نمایند: فرایند کلی بازار سرمایه با توجه به عواملی همچون جذاب شدن قیمت سهام ناشی از اصلاح قیمتی چند ماه گذشته ، تعادل قیمت دلار ، افزایش قیمت دلار نیمایی و همچنین پیش بینی گزارش های عملکردی مثبت شرکت ها نسبت به شش ماهه اول سال احتمالا مثبت خواهد بود. در کنار این مواردنمی توان به تاثیر تحولات سیاسی در فرایند آینده بازار سرمایه بی توجه بود. با توجه به تضعیف بازار های موازی نظیر دلار، مسکن و غیره احتمالا نقدینگی به سمت بازار سرمایه راهنمایی می گردد. ضمن این که با اخبار خوب مربوط به واکسن کرونا و افزایش صادرات و همچنین افزایش بازدهی شرکت ها فرایند کلی بازار مثبت پیش بینی می گردد. با کم شدن نگرانی از فرایند بازار سرمایه، امروز نیز همانند روزگذشته شاهد فرایند مثبتی خواهیم داشت. با این حال با توجه به کاهش تزریق نقدینگی در بازار نسبت به اوایل سال جاری احتمالا نباید در انتظار فرایند صعودی شتابان باشیم.

این تحلیل گران همچنین تاکید می نمایند: این روزها سهام دلاری از ارزندگی خاصی برخوردار شده اند، همچنین پیش بینی می گردد صنایع بانکی و خودرو با تقاضای خوبی همراه باشند. در بازار امروز احتمالا شاهد یک فرایند متعادل با افزایش تدریجی قدرت تقاضا خواهیم بود.

این تحلیل گران درپایان تاکیدمی نمایند:توصیه می گردد سرمایه گذاران با دید بلندمدت در بازار سرمایه حضور داشته باشند و شرکت های سودآور با رویکرد صادراتی را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1496

به "6 کارشناس تحولات امروز بورس پایتخت را پیش&zwnjبینی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 کارشناس تحولات امروز بورس پایتخت را پیش&zwnjبینی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید