آنکارا: آمریکا و اروپا از کودتاچیان حمایت می نمایند

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در مصاحبه با شبکه 7 تلویزیون این کشور با تاکید بر ادامه مبارزه با جنبش مرتبط با فتح الله گولن موسوم به فتو گفت: از محل اختفای عادل اوکسوز از سرکردگان گروه تروریستی فتح الله گولن اطلاع داریم.

آنکارا: آمریکا و اروپا از کودتاچیان حمایت می نمایند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

وزیر کشور ترکیه در این خصوص گفت: آمریکا از سرنموده این گروه تروریستی حمایت و از منابع اقتصادی آنها محافظت می نماید. واشنگتن به خوبی از اقدامات غیرقانونی این گروه اطلاع دارد.

وی در این باره اضافه کرد: آلمان و اروپا نیز از کودتاچیان و افراد تحت تعقیب ترکیه محافظت می نمایند. به خوبی از محل اختفای اعضای این گروه و چگونگی کسب منابع اقتصادی آنان اطلاع داریم.

لازم به ذکر است در پی کودتای نافرجام 15 جولای سال 2016 در ترکیه آنکارا بارها تقاضای استرداد فتح الله گولن را به اتهام ساماندهی این کودتا به واشنگتن ارائه نموده است.

دولت ترکیه فتح الله گولن که هم اکنون در پنسیلوانیای آمریکا به سر می برد را مغز متفکر کودتای جولای سال 2016 در این کشور دانسته و کوشش های بسیاری را برای استرداد وی از آمریکا به انجام رسانده؛ اقداماتی که تاکنون نتیجه ای دربر نداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 599

به "آنکارا: آمریکا و اروپا از کودتاچیان حمایت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنکارا: آمریکا و اروپا از کودتاچیان حمایت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید