ترامپ: لازمه پیروزی نامزدهای جمهوری خواه، حمایت از ماست

به گزارش بالیو، دونالد ترامپ در اولین مصاحبه مهم از زمان خروج از کاخ سفید گفت، حزب محافظه کار که برخی می گویند بین وفاداران مگا (آمریکا را دوباره با عظمت کنیم) و محافظه کاران سنتی دو دسته شده است، باید پشت دستورکار مگا متحد شود تا بتواند کنگره را در 2022 و بعد از آن دوباره به دست آورد.

ترامپ: لازمه پیروزی نامزدهای جمهوری خواه، حمایت از ماست

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به رغم خروج از کاخ سفید در اوایل امسال، جایگاه مستحکمی در میان حزب جمهوریخواه دارد. علاوه بر این، چندین قانونگذار و سیاستمدار جمهوریخواه هم از او و هم از دستور کار آمریکا را دوباره با عظمت کنیم (مگا) حمایت می کنند و به ویژه می توان به رون دی سانتیس، فرماندار فلوریدا که احتمال دارد برای 2024 نامزد ریاست جمهوری شود، اشاره کرد.

شان هنیتی، مجری فاکس نیوز در مصاحبه ای که شامگاه دوشنبه منتشر شد، پرسید: آیا این باید اکنون دستورکار حزب جمهوریخواه باشد؟ آیا کسی که بخواهد برای مجلس کنندگان یا سنا نامزد شود باید دستورکار شما را دنبال کند و برای چیزهایی بجنگد که شما در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خودتان جنگیدید؟

ترامپ در پاسخ گفت: اگر آنها بخواهند پیروز شوند، بله.

او ادامه داد: ما حزب جمهوریخواه را گسترش داده ایم. اگر شما می خواهید که پیروز شوید و پیروزی بزرگی هم به دست آورید، باید این کار را انجام دهید. باید برای این کار اقدام کنید.

انتشار مصاحبه ترامپ چند روز پس از آن انجام می شود که این رئیس جمهوری سابق آمریکا در حال صرف شام با رون دی سانتیس، فرماندار جمهوریخواه فلوریدا دیده شد. شامگاه شنبه مراسم سالانه جمهوریخواهان برای جمع آوری کمک مالی در تفرجگاه مارالاگوی ترامپ برگزار گشت.

در حالی که ترامپ هنوز رسما درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2024 برنامه ریزی نکرده است، این رئیس جمهور سابق در حال وقت گذرانی با بسکمک از جمهوریخواهان سرشناس به ویژه دی سانتیس و کریستی نوئم، فرماندار جمهوریخواه داکوتای جنوبی است.

دونالد ترامپ در همین حال گفت که با جدیت نامزدی دوباره در 2024 را در دست بررسی دارد. او گفت: به طور بسیار جدی آن را بررسی میکنم. فراتر از جدی.

ترامپ همچنین از جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا بابت نوع مدیریتش در مرز جنوبی این کشور انتقاد کرد و بار دیگر هشدار خودش در کمپین 2016 مبنی بر اینکه آمریکای لاتین در حال ارسال متجاوزان به خاک ایالات متحده است، تکرار کرد.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا همچنین با انتقاد از سازمان غذا و داروی آمریکا گفت، اف دی ای با متوقف کردن برنامه واکسیناسیون جانسون اند جانسون در حال حفاظت از فایزر است.

ترامپ همچنین به این نکته اشاره کرد که امتیاز بالای او در نظرسنجی ها که آن را آمار فوق العاده توصیف کرد، بابت ناامیدی از حکومتداری بایدن است. او گفت: آمارهای فوق العاده ای گرفته ام. هیچکس تا به امروز به اعدادی که من گرفته ام، نرسیده است. هیچ رئیس جمهوری در حال کاری حتی به آن نزدیک نشده است. محبوبیتی که اکنون وجود دارد بیش از یک روز مانده به انتخابات است.

با این حال، ترامپ 74 ساله گفت آمادگی ندارد که رسما نامزدی خودش را اعلام کند. او گفت: از نقطه نظر حقوقی، اصلا دلم نمیخواهد اکنون راجع به آن صحبتی داشته باشم. من بیشتر بابت کمک به مردم به خودم افتخار میکنم. از جمله با کاهش مالیات، کاهش هزینه داروها، تشکیل نیروی فضایی و ساخت بخش هایی از دیوار در مرز با مکزیک.

به گفته ترامپ، سیاستهای مهاجرتی او در حال به ثمر نشستن هستند و اقدام بایدن در باطل کردن کار او یک اثر مخرب بر جای میگذارد. ترامپ گفت: بیش از 170 هزار مهاجر در ماه مارس در مرز مکزیک - آمریکا راهی بازداشتگاه شدند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت: این بالاترین آمار، دست کم از سال 2006 است. تمام کاری که او باید انجام میداد، این بود که کاری به آن نداشته باشد. در حال حاضر ده ها هزار مهاجر وارد میشوند. آنها مجرم و قاچاقچی مواد مخدر هستند. آنها بهترین افراد خودشان را برایمان ارسال نمیکنند. آنها برای ما افرادی را میفرستند که در بیشتر مواقع، نه در همه مواقع، قاتل، موادفروش، قاچاقچی انسان، متجاوز جنسی و واقعا افراد خیلی بدی هستند. آنها افرادی را از زندان ها میفرستند.

ترامپ که کمک مالی به گوآتمالا، السالوادور و هندوراس را قطع کرده بود، گفت دولت بایدن در رایزنی ها درباره احیای کمک به کشورهای آمریکای مرکزی که بیشتر مهاجران از آنجا به آمریکا می آیند، گمراه شد. او از آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رهبر مکزیک تقدیر کرد و به گرمی درباره روابط کاری خودشان، با وجود ایدئولوژی های متفاوت، صحبت کرد. رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت که کل کار او در این مرز لغو شده است.

او گفت: شرایط وحشتناکی است. این میتواند موجب ویرانی کشورمان شود. مردم دارند همینطور می آیند.

رهبر پیشین کاخ سفید همچنین درباره پاندمی کرونا ویروس گفت، سازمان غذا و داروی آمریکا از او متنفر است چون او میخواست با سرعت واکسن های کووید تایید شوند و اینکه فایزر از او بابت کاهش قیمت داروها کینه داشت. او مدعی شد که دست فایزر و اف دی ای در یک کاسه است و اینکه اف دی ای عمدا برنامه واکسیناسیون جانسون اند جانسون را متوقف کرد تا تقاضا برای فایزر افزایش یابد.

ترامپ گفت که به اعتقاد او تصمیم اف دی ای و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها برای هشدار درباره داروی جانسون اند جانسون بسیار احمقانه بود. او اضافه نمود: از نقطه نظر روابط عمومی، این بدترین کاری است که آنها میتوانستند انجام دهند. این تاثیر مخربی داشت. آنها خوب با فایزر کنار آمدند. فایزر از من خوشش نمی آید چون من درباره داروها آنها را تحت فشار گذاشتم. کاری که آنها با جانسون اند جانسون کردند بسیار مشکوک بود. چون تنها کسانی که از این کار شاد شدند، فایزر و مدرنا بودند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1738

به "ترامپ: لازمه پیروزی نامزدهای جمهوری خواه، حمایت از ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: لازمه پیروزی نامزدهای جمهوری خواه، حمایت از ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید