حمله معترضان هنگ کنگی به دفتر خبرگزاری چینی شینهوا

به گزارش بالیو، معترضان هنگ کنگی با حمله به دفتر یک خبرگزاری چینی، شیشه ها و درب ورودی آن را تخریب نموده و با اسپری رنگ بر روی دیوارهای آن شعارنویسی کردند.

حمله معترضان هنگ کنگی به دفتر خبرگزاری چینی شینهوا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل بالیو، با ادامه یافتن اعتراضات در هنگ کنگ، معترضان به دفتر خبرگزاری چینی شینهوا یورش برده و خساراتی به آن وارد کردند.

به نوشته روزنامه گاردین، معترضان شیشه ها و درب ورودی ساختمان این خبرگزاری را شکسته و بر روی دیوارهای آن با اسپری رنگ شعارنویسی کردند. در این حمله کسی آسیب ندیده است.

تظاهرات روز شنبه در هنگ کنگ که 22 هفته متوالی ادامه داشته است، با پرتاب گاز اشک آور و استفاده از ماشین آب پاش از سوی پلیس و پرتاب بمب های آتش زا از سوی معترضان همراه شد.

این در حالی است که کری لام فرماندار هنگ کنگ، لایحه استرداد مجرمین به چین که یکی از دلایل اصلی اعتراضات بود را ماه گذشته لغو کرد.

بسیاری از معترضان، روز شنبه سرودهای ملی انگلیس و آمریکا را سر داده و پرچم های چندملیتی را در دستان خود تکان می دادند و بعضی از آنها خواهان استقلال هنگ کنگ از چین شدند.

کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس با مداخله در امور داخلی هنگ کنگ، به اعتراضات در این منطقه دامن می زنند و بارها پکن در مورد هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی هنگ کنگ هشدار داده است.

شهروندان هنگ کنگی نهم خرداد ماه در اعتراض به تصویب لایحه استرداد مجرمین در مجلس این کشور اعتراض کردند. این لایحه اجازه استرداد مجرمان به چین را میسر می کرد اما به گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ کنگ می شد.

علیرغم به تعلیق درآمدن لایحه استرداد مجرمین، معترضان خشن هنگ کنگ همچنان به تظاهرات خشن خود که بر اساس شواهد آمریکا نیز در آن نقش دارد، ادامه دادند و خواهان حقوق و آزادی های بیشتری شدند.

در صورتیکه این لایحه به تصویب می رسید، افراد تحت تعقیب پلیس چین که به هنگ کنگ فرار نموده بودند، پس از دستگیری به دولت مرکزی چین تحویل داده می شدند.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره بریتانیا بود اما در سال 1997 و پس از سرانجام یافتن پیمان پیشین با بریتانیا به جمهوری خلق چین پیوست. هنگ کنگ دارای بیش از 7 میلیون نفر جمعیت است و یکی از مراکز مهم اقتصادی در منطقه شرق آسیا و دنیا به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 513

به "حمله معترضان هنگ کنگی به دفتر خبرگزاری چینی شینهوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله معترضان هنگ کنگی به دفتر خبرگزاری چینی شینهوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید