قبل از ابتلا به پارکینسون این خواب ها را می بینید

به گزارش بالیو، به عنوان مثال، حدود 5 یا 10 سال قبل از ظاهر شدن سایر علائم در بیماران پارکینسون، یک اختلال خواب خاص رخ می دهد که در طی آن بیمار به شدت رویا هایی می بیند، فریاد می زند یا با مشت به دیوار می کوبد.

قبل از ابتلا به پارکینسون این خواب ها را می بینید

محققان پزشکی استنفورد یک معیار گویا دیگر را توصیف نموده اند که می تواند مرگ و میر را پیش بینی کند که سن خواب نامیده می گردد.

سن خواب یک سن پیش بینی شده است که بر اساس کیفیت خواب با سلامت فرد مرتبط است؛ بنابراین برای مثال، اگر ویژگی های خواب ده ها فرد 55 ساله را تجزیه و تحلیل کنید و آن ها را میانگین بگیرید، ایده ای خواهید داشت که خواب در آن سن چگونه است.

به عنوان مثال، فردی که 55 سال دارد و در طول شب با چرخه های REM با کیفیت خوب می خوابد، از نظر تئوری ممکن است، 45 سال داشته باشد.

متخصص خواب امانوئل میگنوت و همکارانش حدود 12000 مطالعه را تجزیه و تحلیل کردند، که هر یک از آن ها بر روی یک فرد متمرکز بود و ویژگی های خواب آن ها را مانند حرکت چانه و پاها، تنفس و ضربان قلب گزارش می کرد.

هدف آن ها ایجاد سیستمی بود که سن خواب فرد را مشخص می کرد و با استفاده از یادگیری ماشینی، تغییرات خواب را که بیشترین ارتباط را با مرگ و میر دارند، شناسایی می کرد. به طور کلی، خواب افراد در سنین مختلف فرق دارد و تغییرات در کیفیت خواب یکی از اولین و مستندترین نشانه های پیری و سلامت ضعیف است.

سن خواب مشخص نیست و ما قدرت بهبود آن را داریم. این مطالعه به رهبری میگنوت، پروفسور کریگ رینولدز در پزشکی خواب در پزشکی استنفورد منتشر شد. ریولدز با میگنو، که 30 سال روی خواب مطالعه نموده است، در خصوص این که چرا سن خواب مهم است، چگونه محاسبه می گردد و یافته های این مطالعه در خصوص سلامتی ما چه می گوید، آنالیز نموده است.

اما چرا سن خواب را مطالعه کنیم؟

هنگامی که می خوابید، ارتباط شما با ورودی های حسی قطع می گردد. در حالت ایده آل، دنیای بیرونی پر سر و صدا یا نور ها شما را آزار نمی دهد.

در طول خواب، این فقط مغز نیست که یک برنامه اتوماتیک را پشت سر می گذارد، بلکه ضربان قلب و تنفس نیز تغییر می نماید، و تغییرات در این ها می تواند پیش بینی نماینده اولیه یک اختلال سلامتی باشد. ما حدود یک سوم زندگی خود را در خواب می گذرانیم، این یک جزء اساسی از رفاه عمومی ما است. به خوبی شناخته شده است که تقریباً در هر اختلالی، خواب یکی از اولین چیز هایی است که مختل می گردد.

به عنوان مثال، حدود 5 یا 10 سال قبل از ظاهر شدن سایر علائم در بیماران پارکینسون، یک اختلال خواب خاص رخ می دهد که در طی آن بیمار به شدت رویا هایی می بیند، فریاد می زند یا با مشت به دیوار می کوبد.

مهمترین یافته از این مطالعه چه بود؟

یافته اصلی ما این بود که تکه تکه شدن خواب - زمانی که افراد چندین بار در طول شب برای کمتر از یک دقیقه بیدار می شوند و آن را به خاطر نمی آورند، قوی ترین پیش بینی نماینده مرگ و میر بود. ا گرچه پیوندی در داده ها مشاهده می کنیم، اما چگونگی یاری آن به مرگ و میر ناشناخته است.

حتی اگر سن خواب شما بیشتر از سن تقویمی باشد، به این معنی نیست که خطر مرگ و میر شما بالاتر خواهد بود. آدم هایی را می بینید که در 90 سالگی سیگار می کشند و از خود می پرسید: چطور این شخص این همه مدت زنده مانده است؟

رفتن به رختخواب و بیدار شدن در ساعات منظم کلیدی برای بهبود خواب شما است. این بدان معنا نیست که زیاد بخوابید، بلکه اطمینان حاصل کنید که کاملاً استراحت نموده اید. این میزان برای همه فرق دارد و بازه آن نسبت به افراد مختلف، متغییر است.

تاریک نگه داشتن محیط خواب در شب، ورزش منظم، اما نه خیلی نزدیک به زمان خواب، عدم مصرف الکل و کافئین در حوالی زمان خواب و پرهیز از وعده های غذایی سنگین در شب، همگی به خواب سالم یاری می نمایند.

چگونه سن خواب در این مطالعه محاسبه شد؟

محققان از یک برنامه یادگیری ماشینی برای پیش بینی سن خواب با استفاده از داده های مطالعه خواب و سن هر فرد در این برنامه ها استفاده کردند، که به آن ها می گوید: یک خواب میانه در یک سن خاص چگونه به نظر می رسد.

این الگوریتم الگو های موجود در داده ها را تشخیص می دهد و از آن اطلاعات برای پیش بینی سن خواب استفاده می نماید. محققان می گویند: هنگامی که الگوریتم ساخته شد، می توانیم از آن برای مشخص سن خواب بیشتر استفاده کنیم.

برای بعضی افراد، سن خواب آن ها بسیار بزرگتر از سن تقویمی آن ها به نظر می رسد. ما می توانیم از تفاوت بین سن تقویمی و سن خواب آن ها برای پیش بینی مرگ و میر استفاده کنیم. بر اساس این ایده که سن خواب بالاتر نشان دهنده یک مشکل سلامتی است.

در واقع، ما دریافتیم، افراد با سن خواب بالاتر در مقایسه با سن واقعی خود، بر اساس خواب بیمارانی که بعداً فوت کردند، در معرض خطر مرگ و میر بیشتری قرار دارند. از مطالعات دیگر، می دانیم که خواب ضعیف در شرایط مختلفی مانند آپنه خواب، تخریب عصبی، چاقی و درد مزمن دیده می گردد.

اینکه خواب ضعیف چگونه باعث، تشدید یا نتیجه این شرایط می گردد، ناشناخته است.

محققان می گویند: امیدواریم بتوانیم از مطالعات خواب برای پیش بینی و درمان بهتر بیماری قبل از تظاهر به مرگ استفاده کنیم. این مطالعه تنها شامل 12000 نفر بود. در آینده، ما سعی خواهیم کرد وقوع حملات قلبی، سکته مغزی و بیماری آلزایمر را که باعث مرگ و میر می گردد در آینده پیش بینی کنیم.

ما با دانشمندان دانشگاه هاروارد برای جمع آور250000 مطالعه خواب کار می کنیم. بسیاری از داده های این مجموعه بزرگ تر 10 سال پیش جمع آوری شد و به ما امکان پیش بینی بهتر مرگ و میر را داده است.

منبع: فرادید
انتشار: 22 شهریور 1401 بروزرسانی: 22 شهریور 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2263

به "قبل از ابتلا به پارکینسون این خواب ها را می بینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از ابتلا به پارکینسون این خواب ها را می بینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید