کاهش شدید شاخص بورس در بازار کشورهای حوزه خلیج فارس

به گزارش بالیو، با شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا شاخص بورس در بازارهای کشورهای حوزه خلیج فارس افت شدیدی را ثبت کردند و بعلاوه پروازهای عربستان به 7 کشور آفریقایی ممنوع شد.

کاهش شدید شاخص بورس در بازار کشورهای حوزه خلیج فارس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امروز یکشنبه سهام بازارهای عربستان و امارات افت شدیدی را به علت نگرانی از شیوع ویروس کرونا اومیکرون ، کاهش سهام بازارهای مالی اروپا و آمریکا و تمایل بعضی کشورها به تعطیلی ثبت کردند.

روسیا الیوم نوشت: به نوشته روزنامه المالیه سهام عربستان در ابتدای جلسه امروز 5.3 درصد کاهش یافت که معادل 631 واحد است، به طوری که شاخص کل حدود 10700 واحد معامله شد که این کاهش در معاملات اولیه بزرگترین کاهش از ماه می 2020 است.

شاخص بازار مالی دبی در ابتدای جلسه امروز با 4.36 درصد کاهش در سطح 3031 واحد کاهش یافت و تا ساعت 10:04 صبح به وقت دبی، ارزش معاملات در بازار به وسیله 84.53 میلیون سهم به 129.16 میلیون درهم رسید. به گزارش روزنامه مالی الرویه، در این میان، سهم بازار مالی دبی 8.1 درصد به قیمت هر سهم 2.38 درهم کاهش یافت.

شاخص کل بورس قطر در ساعت 9:55 صبح امروز پس از سقوط به سطح 11541.50 واحد با کاهش تقریبی 249.5 واحد، 2.12 درصد کاهش یافت.

بعلاوه خطوط هوایی عربستان تصمیم گرفت پروازهای خود به هفت کشور را به علت شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به اومیکرون لغو کند.

وزارت کشور عربستان از لغو پروازهای عربستان به مالاوی، زامبیا، ماداگاسکار، آنگولا و جزایر سیشل، موریس و کومور در قاره آفریقا اطلاع داد.

این وزارت خانه تاکید نمود: ورود اتباع غیر شهروندی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از کشورهای مذکور آمده اند، به حالت تعلیق درآمده است. به استثنای کسانی که مدت کمتر از 14 روز را در کشور دیگری گذرانده اند.

بسیاری از کشورها پروازهای کشورهای آفریقایی و آفریقای جنوبی را به علت شیوع و ترس از خطر جهش یافته تازه اومیکرون ممنوع نموده اند.

شیوع گونه تازه ویروس کرونا بار دیگر نگرانی ها را افزایش داده است. ویروس تازه کرونا به نام اومیکرون در ابتدا در 6 کشور آفریقایی، بوتسوانا، آفریقای جنوبی، نامیبیا، زیمبابوه، لسوتو و اسواتینی شیوع پیدا کرد و به سرعت به سایر کشورها توسعه یافته است.

همزمان بسیاری از کشورها، تردد مسافران به این کشورها را لغو کردند. با این حال سویه تازه، مرزهای آفریقا را روی نقشه در نوردید و وارد اروپا شد به طوری که در آلمان و انگلیس نیز مواردی از ابتلا مشاهده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2073

به "کاهش شدید شاخص بورس در بازار کشورهای حوزه خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید شاخص بورس در بازار کشورهای حوزه خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید