3 هزار نفر در تکمیل ظرفیت رشته های نیمه متمرکز کنکور معرفی شدند

به گزارش بالیو، اسامی 3 هزار و 72 نفر از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های مختلف تحصیلـی دارای شرایط خاص دانشگاه های شهید مطهری و پردیس های دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 96 و زمان مصاحبه تخصصی و آنالیز صلاحیت عمومی از معرفی شدگان رشته نیمه متمرکز آموزش تربیت بدنی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام شد.

3 هزار نفر در تکمیل ظرفیت رشته های نیمه متمرکز کنکور معرفی شدند

از تعداد 3 هزار و 72 نفر، تعداد 1 هزار و 974 نفر زن و 1 هزار و 98 نفر مرد هستند.

بر اساس ضوابط مربوط به گزینش رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص، معرفی شدگان هر یک از کدرشته های شرایط خاص تا چند برابر ظرفیت در هر کد رشته با توجه به نمره کل از بین کلیه داوطلبانی که کدرشته یا رشته های مربوط را انتخاب نموده اند، استخراج و اسامی آنان در هر رشته درج شده است.

پذیرفته شدگان رشته های متمرکز آزمون سراسری سال 96 که در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از این رشته ها قرار گرفته اند، در صورتی که برای انجام مراحل مختلف مصاحبه، معاینه و یا آزمون عملی رشته و یا رشته های اعلام شده ، مراجعه نموده و به عنوان پذیرفته شده نهایی هر یک از رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص اعلام قبولی شوند، مطابق ضوابط قبولی قبلی آنان در رشته متمرکز لغو شده و باید در رشته قبولی جدید ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند.

امکان بازگشت و ادامه تحصیل این دسته از پذیرفته شدگان در رشته قبولی متمرکز قبلی میسر نیست و داوطلبان باید در این خصوص دقت نمایند.

داوطلبانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کد رشته محل اقدام نموده ولی در این مرحله معرفی نشده اند، یا شانس قبولی در اولویت های بالاتر از کدهای مربوط به این رشته ها را دارا هستند یا فاقد حداقل نمره معرفی در این مرحله هستند، دلیل عدم معرفی آنان در زمان اعلام نتایج نهایی معین خواهد شد.

انتشار اسامی پذیرفته شدگان نهایی در دهه دوم بهمن ماه

اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی مندرج در این اطلاعیه پس از انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش و پس از گزینش علمی نهایی در دهه دوم بهمن ماه امسال از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

تذکر بسیار مهم: کلیه معرفی شدگان چند برابرظرفیت باید قبل از مراجعه به موسسه ذیربط، برای اطلاع از برنامه زمان و مکان، مدارک مورد احتیاج، شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش حتماً به پایگاه اطلاع رسانی موسسه محل مصاحبه مراجعه نمایند.

برنامه زمان و مکان مراجعه معرفی شدگان چند برابرظرفیت رشته های مختلف تحصیلی دارای شرایط خاص

داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان معرفی شده چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی روانشناسی، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی و فلسفه و کلام اسلامی (کدهای 22805 تا 22808) دانشگاه شهید مطهری- تهران اعلام شده لازم است برای انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش با مدارک زیر به این دانشگاه مراجعه نمایند.

مدارک شامل یک برگ روگرفت از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی، رو گرفت از مدارک سه سال متوسطه و پیش دانشگاهی و کارنامه های مربوط به آن، کارنامه آزمون سراسری، برگ انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، سه قطعه عکس 4×3، تکمیل و به همراه داشتن فرمهای دانلود شده از سایت دانشگاه است.

این دسته از داوطلبان باید از روز چهارشنبه 6 دیماه دوشنبه 11 دیماه 96 با مراجعه به سیستم جامع دانشگاهی گلستان شهید مطهری به نشانی www.golestan.motahari.ac.ir و تکمیل اطلاعات لازم و مطالعه اطلاعیه مربوطه نسبت به ثبت نام و معین زمان و مکان مصاحبه اقدام نمایند و پس از این مرحله با داوطلبان واجد شرایط جهت انجام مصاحبه تماس حاصل خواهد شد.

زمان انجام مصاحبه چهارشنبه 6 دیماه تا پنجشنبه 14 دیماه 96 خواهد بود.

مکان های مراجعه رشته­ های تحصیلی روانشناسی، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی و فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه شهید مطهری- تهران (با توجه به نزدیکی محل سکونت)

ردیف محل انجام مصاحبـه جنس
1 تهران، میدان بهارستان، خ مصطفی خمینی، نرسیده به چهارراه سرچشمه انتهای کوچه شهید صیرفی پور، دانشگاه شهید مطهری تلفن: 33963300-33916124-33112926-021 زن
2 مشهد، بلوار هفده شهریور، هفده شهریور جنوبی دو، جنب پمپ بنزین، دانشگاه شهید مطهری تلفن: 33419444-33418256-051 زن
3 مشهد، خیابان دکتر بهشتی، بهشتی 36، پلاک 107، دانشگاه شهید مطهری تلفن: 38476021 - 38476020 - 051 مرد
4 یزد، بلوار آزادگان، به طرف فرودگاه، دانشگاه شهید مطهری تلفن: 37225400-37222855-37214688-035 زن
5 زاهدان، خیابان دانشگاه، دانشگاه 11، دانشگاه شهید مطهری تلفن: 33433223-33416618-33426973-054 مرد

شرایط عمومی دانشگاه شهید مطهری، متدین به دین مبین اسلام و مذهب جعفری و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران، علاقه مند به ادامه تحصیل در علوم حوزوی و رعایت شئونات طلبگی، متولدین نیمه دوم سال 1376 به بعد و احراز صلاحیت های علمی و عمومی است.

تحصیل در این دانشگاه بصورت تمام وقت است و برای تمام پذیرفته شدگان این مرکز ترکیبی از نظام آموزشی و مفاد درسی حوزه و دانشگاه ارائه می گردد و پذیرفته شدگان طلاب علوم دینی محسوب می شوند.

پذیرفته شدگان برادر پس از فراغت از تحصیل در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم می توانند به لباس مقدس روحانیت ملبّس شوند. این دانشگاه برای دانشجویان خواهر فاقد خوابگاه است.

خوابگاه و سایر تحصیلات دانشگاهی به برادرانی که موازین طلبگی را رعایت نمایند تعلق می گیرد و قبولی قطعی در این دانشگاه پس از انجام مصاحبه از بین معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و احراز صلاحیت های علمی و عمومی است.

داوطلبانی که اسامی آنان به عنوان معرفی شده چند برابر ظرفیت کلیه رشته­ های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت اعلام شده و همچنین معرفی شدگان رشته نیمه متمرکز آموزش تربیت بدنی پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که در آزمون عملی رشته ذیربط شرکت نموده اند برای انجام مراحل مصاحبه و گزینش در آزمون سراسری سال 1396، لازم است برای انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش براساس موارد اعلام شده اقدام نمایند.

انجام مصاحبه و آنالیز صلاحیت های عمومی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت رشته های تحصیلی اعلام شده در دو بخش مجزا به توضیح ذیل خواهد بود.

الف) نحوه تکمیل و ارسال فرم معینات آنالیز صلاحیت های عمومی گزینش

آن دسته از داوطلبانی که اسامی آنان در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هریک از رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت و معرفی شدگان رشته نیمه متمرکز که در آزمون عملی آن شرکت نموده اند باید پس از تهیه نسخه پرینت فرم اطلاعات فردی (فرم شماره 1) از سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به تکمیل دقیق آن و الصاق یک قطعه عکس اقدام نمایند.

داوطلبان باید به همراه تصویر صفحات شناسنامه و کارت ملی حداکثر ظرف مدت 48 ساعت از تاریخ انتشار اسامی در سایت، از طریق پست پیشتاز به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود (نشانی و شماره تلفن هسته ها) ارسال و یا به صورت حضوری ارایه نمایند.

تکمیل نکردن فرم اطلاعات و یا ارسال نکردن به موقع آن به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت، به منزله انصراف از تحصیل در دانشگاه های مذکور بوده و برابر مقررات تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.

ب) اقدامات لازم برای انجام مصاحبه گزینش و مصاحبه علمی- تخصصی

جدول نام، نشانی و شماره تلفن مراکز مجری مصاحبه علمی- تخصصی از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز و مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1396 در رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران است که داوطلبان ضرورت دارد برای شرکت در مصاحبه تخصصی در زمان مقرر در مراکز مجری حضور یابند.

تذکر مهم: معرفی شدگان دقت نمایند که موظف هستند علاوه برحضور در مصاحبه تخصصی براساس استان بومی، طبق بخش نحوه تکمیل و ارسال فرم معینات آنالیز صلاحیت های عمومی گزینش حداکثر ظرف مدت 48 ساعت از زمان انتشار فهرست اسامی معرفی شدگان در این اطلاعیه، جهت طی مراحل آنالیز صلاحیت های عمومی گزینش به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود (نشانی مندرج در جدول پیوست) با در دست فرم شماره (1) و سایر مدارک مربوط مراجعه نمایند.

حضور نیافتن در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل، به منزله انصراف از تحصیل در رشته های مورد احتیاج آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی می گردد و مسئولیت آن صرفاً به عهده داوطلب خواهد بود.

از معرفی شدگانی مصاحبه علمی - تخصصی به عمل خواهد آمد که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1396 و اطلاعیه های اصلاحی بعدی سازمان سنجش آموزش کشور باشند.

این شرایط شامل کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط برای مجاز شدن در انتخاب رشته، داشتن حداقل معدل کل 15 در دوره متوسطه­ دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم)، بومی بودن در کد رشته محل انتخابی، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه متولدین 74/07/01 به بعد است. در غیر اینصورت انجام مصاحبه، منتفی خواهد بود.

تبصره: حداقل معدل و حداکثر سن تحت هر شرایطی تغییر نخواهد نمود.

موفقیت در مصاحبه تخصصی و آنالیز و تایید صلاحیت های عمومی به منزله قبولی فرد تلقی نمی گردد، بلکه کلیه داوطلبان باید واجد شرایط مصاحبه تخصصی و آنالیز و تایید صلاحیت های عمومی بوده و همچنین در گزینش نهایی که براساس ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گردد، دارای بالاترین نمره علمی نهایی در مقایسه با سایر داوطلبان نیز باشند.

با توجه به اصلاحات دفترچه شماره (2) آزمون سراسری سال 1396 به داوطلبان معرفی شده برای انجام مصاحبه تخصصی، توصیه می گردد اصلاحات بعدی دفترچه مزبور را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به دقت مطالعه نموده و براساس آخرین اصلاحات اعلام شده، برای مصاحبه تخصصی اقدام کند.

تبصره): داوطلبان معرفی شده در صورت عدم تمایل به تحصیل در کد رشته محل انتخابی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی می توانند در زمان انجام مصاحبه با ارائه درخواست کتبی نسبت به انصراف از تحصیل در دانشگاه های مزبور اقدام نمایند و یا در مراحل مصاحبه تخصصی و آنالیز صلاحیت های عمومی شرکت نمایند.

تغییر رشته و گرایش، تغییر اولویت، تغییر دوره تحصیلی، انتقال و جابجایی در بین دانشگاه ها و بالعکس در بدو ورود و یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود.

تغییر سهمیه استان محل خدمت قبل از آغاز به کار و ایفای تعهد، تحت هر شرایط اعم از تأهل، تجرد، بُعد مسافت، تکفل، سرپرستی خانواده، فوت والدین، بیماری و غیره ... ممنوع است.

محل تحصیل پذیرفته شدگان پس از ثبت نام قطعی، توسط پردیس ها در واحدهای تابعه (سطح استان) معین خواهد شد.

در کلاس هایی که به حدنصاب لازم (حداقل 25 نفر) برای تشکیل در پردیس محل قبولی نرسد دانشگاه فرهنگیان به تشخیص خود نسبت به جابجایی پذیرفته شدگان در سطح پردیس های کشور اقدام خواهد نمود.

انتقال و جابجایی در بین پردیس های دانشگاه فرهنگیان ممنوع است.

جهت شرکت در مصاحبه تخصصی، به همراه داشتن اصل و تصویر مدارک (کارت ملی، شناسنامه، دفترچه درمانی، درصورت وجود، دیپلم و یا گواهی تأیید شده که معدل کل در آن قید شده است) و یک قطعه عکس 4 ×3 که درامسال گرفته شده باشد (ترجیحاً عکسی که موقع ثبت نام در آزمون از طریق پست الکترونیکی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است) الزامی است.

زمان مصاحبه معرفی شدگان روز چهارشنبه 6 دیماه تا آدینه 15 دیماه 96 (صبح از ساعت 8 تا 13 و بعد از ظهر 14 تا 18) است.

زمان دقیق انجام مصاحبه معرفی شدگان توسط پردیس مجری مصاحبه معین خواهد شد.

براساس جدول تعرفه های آزمون سراسری، موضوع مصوبه هیات وزیران در جلسه اول دیماه 95 به شماره ابلاغی 123511/ت 53490 هـ مورخ 7 دیماه 95 هر یک از داوطلبان معرفی شده برای هزینه انجام فرایند مصاحبه ، بارعایت موارد فوق، مبلغ 330 هزار ریال (33 هزار تومان) به حسابی که در زمان مصاحبه تخصصی اعلام می گردد واریز نموده و اصل فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل دهند.

از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نموده اند مصاحبه تخصصی و آنالیز صلاحیت های عمومی به عمل نخواهد آمد بنابراین این گونه داوطلبان از واریز مبلغ مزبور خودداری نمایند زیرا مبلغ واریزی برگشت داده نمی گردد.

داوطلبی که در شهریورماه امسال برای رشته های متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی شده لیکن به دلیل نداشتن شرط معدل، سن و معاینات پزشکی مطابق مفاد دفترچه شماره (2) راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی، از سوی آموزش و پرورش مورد تأیید قرار نگرفته اند. چنانچه در ردیف معرفی شدگان رشته های نیمه متمرکز و یا تکمیل ظرفیت، قرار گیرند از مراجعه برای انجام فرایند مصاحبه به دلیل غیر واجدشرایط بودن، خودداری نمایند.

داوطلبی که در شهریورماه امسال برای رشته های متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی معرفی شده و صلاحیت عمومی و تخصصی آنان مورد تأیید آموزش وپرورش قرار گرفته است باید نسبت به تکمیل فرم پذیرش در مرکز مجری مصاحبه و هسته گزینش استان اقدام نمایند. عدم مراجعه به هریک از مراکز مزبور، به منزله انصراف از رشته های نیمه متمرکز و یا تکمیل ظرفیت، تلقی خواهد شد.

پذیرفته شدگان متمرکز آزمون سراسری 1396 در هر یک از کد رشته های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت نام و شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مرحله تکمیل ظرفیت نبوده و درصورت معرفی، از ایشان مصاحبه به عمل نخواهد آمد.

داوطلبانی که دارای قبولی در رشته های متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (اعم از شهریور ماه و یا تکمیل ظرفیت) بوده و چنانچه در ردیف قبول شدگان رشته های نیمه متمرکز دانشگاههای مزبور قرار گیرند الزاماً باید در رشته نیمه متمرکز (رشته آموزش علوم ورزشی) ثبت نام نموده و تحصیل نمایند.

داوطلبانی که به دلیل تجدید نظر در مراحل قبل، همزمان در دو رشته تحصیلی قبول شده باشند تحصیل آنان در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به تشخیص آموزش و پرورش بوده و اولویت تحصیل با رشته آموزش ابتدایی و سپس آموزش بچه ها استثنایی است.

نکته مهم برای داوطلبان معرفی شده رشته نیمه متمرکز آموزش تربیت بدنی پردیس های دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال 96:

معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته آموزش تربیت بدنی پردیس های دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال 1396 در صورتی که در آزمون عملی دوم و سوم آذرماه 96 شرکت نموده اند، باید طبق توضیحات مندرج در این اطلاعیه و براساس برنامه زمانی مربوط برای انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش به محل های معین شده مراجعه نمایند.

آن دسته از معرفی شدگانی که در آزمون عملی شرکت ننموده اند حتی در صورت تایید مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش از سوی آموزش و پرورش نیز از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

فایل نام و نشانی پردیس های مجری مصاحبه تشخیص صلاحیت های علمی - تخصصی آزمون سراسری سال 1396، فرم اطلاعات فردی و نشانی و شماره تلفن هسته های گزینش وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه سازمان سنجش منتشر شده است.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1492

به "3 هزار نفر در تکمیل ظرفیت رشته های نیمه متمرکز کنکور معرفی شدند" امتیاز دهید

1 کاربر به "3 هزار نفر در تکمیل ظرفیت رشته های نیمه متمرکز کنکور معرفی شدند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 هزار نفر در تکمیل ظرفیت رشته های نیمه متمرکز کنکور معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید