معماری و عمران

خبرنگاران مسئولیت اجتماعی شهرداری ها در روزهای کرونایی بر پایه میز خدمت الکترونیک

شهرکرد-خبرنگاران- شهرداری ها برای کاهش حضور فیزیکی مراجعه کنندگان در روزهایی که کرونا شایع شده است، مسئولیتی دارند و یکی از مسئولیت های اجتماعی آنان فراهم کردن زیرساخت های ارائه خدمات الکترونیکی در قالب میز خدمت الکترونیک است، که اکنون مسئولان برخی...

15 خرداد 1399

بازسازی ساختمان فرسوده

آغاز نوسازیاینکه بازسازی ساختمان انجام بگردد یا نه، تصمیمی است که صاحب خانه با توجه به شرایط خاصی انجام می دهد. این تصمیم ممکن است بر اساس روحیه تنوع طلبی آدمی باششد و یا بر اثر آسیب جدی ای که به بنا وارد شده است. آسیب هایی نظیر آتش سوزی، سیل و زلزله یا...

8 خرداد 1399

اسکان تمام دختران متقاضی خوابگاه در دانشگاه اسفراین

مدیر دانشجویی دانشگاه اسفراین گفت: در سال 98 سرای دانشجویی دخترانه امید آینده با ظرفیت 162 نفر به مجموعه سرا های مجتمع اضافه شد و بدین ترتیب تمام دختران متقاضی خوابگاه پوشش داده شدند.

29 اردیبهشت 1399

35 درصد از واحد های مسکونی شهرستان گرمه مقاوم سازی شد

خبرنگاران: فرماندار شهرستان گرمه گفت: تا به امروز تنها 35 درصد از واحدهای مسکونی روستایی در شهرستان گرمه مقاوم سازی شده است.

17 اردیبهشت 1399

بنچمارک پردازنده رایزن 4000 AMD لو رفت!

اخیرا خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه اولین لپ تاپ های مجهز به پردازنده رایزن 4000 شرکت AMD که بر پایه معماری Zen 2 و با اسم رمز Renoir طراحی شده است به زودی راهی بازار می شوند. حال تنها چند روز پس از گذشت این خبر، بنچمارک نسخه دسکتاپ این پردازنده لو رفت!

14 اردیبهشت 1399

خبرنگاران سایه سنگین کرونا بر گردشگری تویسرکان

همدان- خبرنگاران- تویسرکان با داشتن حدود 221 اثر تاریخی، فرهنگی و جاذبه گردشگری برای پویایی اقتصاد خود نیازمند گسترش صنعت گردشگری است اما سایه سنگین کرونا گردشگری این شهرستان را دچار تنگی نفس نموده است.

12 اردیبهشت 1399

سال جاری 50 هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته می گردد

خبرنگاران: مدیرکل دفتر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سال جاری ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای مددجویان شهری و روستایی کشور هدفگذاری شده است.

11 اردیبهشت 1399

اهرام زمین، پدیده ای طبیعی و منحصر به فرد در شمال ایتالیا

ایتالیا ، جایی که آغوش طبیعت همواره به روی فرزندانش باز است و هرساله میلیون ها دنیاگرد و طبیعت گرد، از سراسر دنیا به نقاط جذاب و دیدنی می فرایند تا رازهای زمین را کشف نمایند و از دیدن زیبایی های طبیعت لذت ببرند.

1 اردیبهشت 1399

آشنایی با جاذبه های دیدنی برلین آلمان!

بیشتر گردشگرانی که به برلین سفر نموده اند این شهر را با معماری های بی نظیر آن می شناسند از مهم ترین جاذبه ها و مکان های دیدنی برلین که برای بسیاری از گردشگران جالب است می توان به دروازه براندبورگ اشاره نمود این دروازه به لحاظ تاریخی در این شهر دارای اهمیت...

27 فروردین 1399

طرح هادی در 15 هزار روستای کشور اجرا شد

به گزارش خبرنگاران، عیلرضا تابش صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح بهسازی بافت فرسوده روستای دسته جین شهرستان ابهر ضمن اشاره به اینکه برای بهسازی این روستا یک میلیارد تومان هزینه شده است، اضافه نمود: هدف از اجرای این طرح تامین زیرساخت های لازم برای تقویت...

15 فروردین 1399

واحد بین الملل فرشتگان دانشگاه آزاد امروز افتتاح می گردد

واحد بین الملل فرشتگان دانشگاه آزاد اسلامی امروز شنبه 26 بهمن ماه افتتاح می گردد.

12 فروردین 1399

موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی گیلان در پارک جنگلی سراوان و در 18 کیلومتری جاده رشت-تهران واقع شده است. با خبرنگاران همراه باشید تا شما را به سفری مجازی از این موزه ببریم.

5 فروردین 1399

میدان جمهوری ایروان؛ ارمنستان

میدان جمهوری ایروان در ارمنستان از دیدنی ترین مناطق پایتخت ارمنستان است. همراه خبرنگاران باشید تا با این میدان بیشتر آشنا شوید.

4 فروردین 1399

درخواست گواهی خاتمه کار آپارتمانی غیر حضوری شد

به منظور کاهش تردد شهروندان تهرانی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، امکان ثبت درخواست جهت دریافت گواهی خاتمه کار آپارتمانی، غیر حضوری و چاپ کلیه فرم های عوارض شهرسازی اتوماتیک شد.

29 اسفند 1398

شهر فرانکفورت را با همه خاص بودنش،بشناسید

فرانکفورت شهر ترین هاست: خیلی از بزرگترین ها، بلند ترین ها و اصلی ترین ها در این شهر جمع اند.

27 اسفند 1398

چند دهه پیش، مردم چه تصور از شرایط خانه های امروزی داشتند؟

اگر از شما بپرسند که مثلا 30 - 40 سال بعد شرایط خانه های مسکونی چه فرقی خواهد نمود، چه پاسخی دارید؟

3 اسفند 1398

سفر به اردبیل و سرعین؛ مقصدهای تابستانی ایران

استان اردبیل در منطقه آذربایجان و در شمال غرب ایران واقع شده است. طبیعت فوق العاده با آب و هوای مطبوع و خنک حتی در فصل های بهار و تابستان موجب جذب گردشگران و طبیعت گردان زیادی به این منطقه می گردد. زمستان های پربرف این استان برای انواع تفریحات زمستانی...

30 بهمن 1398

برطرف تحریم های ایران صندلی ترانزیتی ولایت هرات را تقویت نموده است

وزیر امور خارجه ایتالیا در سفر به ولایت هرات اظهارداشت که شرایط استراتژیک این ولایت پس از برطرف تحریم های ایران بسیار با اهمیت است و برای تقویت صندلی ترانزیتی هرات کوشش خواهد نمود.

23 بهمن 1398

جاذبه های دیدنی و گردشگری ابرکوه Abarkooh

ابرکوه شهری تاریخی در فاصله 140 کیلومتری غرب یزد، در روزگاران قدیم جهت راهی بود، که شرق و غرب را به یکدیگر متصل می کرد و به نام راه ابریشم معروف است.این شهر توریستی و باستانی در میان سه شهر تاریخی ایران یعنی اصفهان، یزد و شیراز قرار گرفته است، بطوریکه تقریبأ...

20 بهمن 1398

وزیر آموزش و پرورش به سوریه سفر کرد

وزیر آموزش و پرورش جهت ملاقات با مقامات سوری، مدارس جمهوری اسلامی در این کشور و انعقاد تفاهم نامه به کشور سوریه سفر کرد.

18 بهمن 1398
تعداد: (29)